Rock Opole 2019

Pierwsza z imprez około festiwalowych za nami. Piątek to na Błoniach Politechniki Opolskiej koncert Rock Opole który został w tym roku zorganizowany po raz piąty.Organizatorem koncertu było Miasto Opole oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.Koncert był świętem muzyki dla wszystkich fanów mocnego rockowego grania którzy na imprezę dotarli z różnych miast naszego pięknego kraju. Chmury tego dnia wisiały nad miastem od rana ale udało się i w pewnym momencie zaświeciło słoneczko. Sporo ludzi i dobra zabawa to elementy które sprawiają że bawiący pod sceną nie myślą o zmęczeniu pogodzie tylko dobrze się bawią wykorzystując czas na maksa. Wszystko to zapewne zasługa prowadzącego w tej roli dobrze znany z koncertów Męskiego Grania radiowiec Piotr Stelmach, ale również zespołów.

Na scenie jako pierwszy pojawił się dobrze znany choć dawno nie występujący w Opolu zespół Dezerter. Kolejną gwiazdą która wystąpiła na scenie to zespół Łąki Łan z Paprodziadem w roli głównej. Bujająca muzyka i teksty które większość fanów tego zespołu zna na pamięć spowodowało ze zabawa rozkręciła się na dobre. Kolejnym zespołem był Lubiany przez opolan zespół Happysad z wokalistą Kubą Kawalcem którego przebój “Zanim pójdę” śpiewały wraz z zespołem całe błonia politechniki. Następnie scenę we władanie wziął Tomasz Organek z zespołem który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność dając naprawdę niezły koncert.

Ze sceny zabrzmiały zarówno nowe jak i starsze kompozycje które śpiewali wraz Organkiem wszyscy obecni na placu fani. Koncert był bardzo dynamiczny a wokalista pokazał że nadal jest w formie i potrafi zaskoczyć publiczność.Blisko godziny koncert minęły naprawdę szybko i gdy pojawiły się bisy czuć było, że muzyczna uczta dobiega końca.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top