mytaxi nowa aplikacja taksówkowa we Wrocławiu

Od 10 października mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z mytaxi – aplikacji taxi, dostępnej w ponad 100 miastach europejskich. mytaxi uruchamiając swoją usługę w stolicy Dolnego Śląska nawiązało długoterminową współpracę z lokalną korporacją taxi – Mini Taxi, z którą od 12 października będzie obsługiwać na wyłączność postoje taxi pod dworcem PKP Wrocław Główny. Dodatkowo, do końca października wszystkie kursy mytaxi z płatnością przez aplikację we Wrocławiu są o 30% tańsze.

To trzecie polskie miasto, w którym mytaxi wystartowało w tym roku, dzięki czemu dostępne jest już w sześciu aglomeracjach na mapie Polski. mytaxi na tle wrocławskiej konkurencji wyróżnia się atrakcyjnym cennikiem: opłatą startową, która wynosi 5,40 zł i ceną za kilometr na poziomie 2,40 zł – zarówno w dzień i w nocy. W trakcie promocji od tych cen naliczy się zniżka 30%.

Kolejny lokalny partner

mytaxi ponownie startując w nowym mieście nawiązuje długoterminową współpracę z lokalną korporacją taxi. We Wrocławiu lokalnym partnerem jest Mini Taxi, korporacja z długim doświadczeniem na wrocławskim rynku. Obie firmy będą na wyłączność obsługiwać dwa postoje taxi pod dworcem PKP Wrocław Główny.

Wraz z Mini Taxi wypracowaliśmy model współpracy odpowiadający obu stronom, dzięki czemu na ten moment już 100 kierowców we Wrocławiu realizuje zlecenia z mytaxi mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Planujemy powiększyć tę liczbę dwukrotnie do końca roku. Partnerstwo polega na wymianie doświadczeń, bo nasze kompetencje uzupełniają się w różnych obszarach. Jesteśmy liderem pośród aplikacji do zamawiania taksówek oraz dynamicznie rozwijającą się w skali europejskiej firmą, co kierowcom Mini Taxi gwarantuje dodatkowe źródło zleceń i nowych pasażerów.

Pomimo wiążącej obie strony umowy, każdy nowy kierowca ma możliwość wyboru współpracy z jedną z firm lub z obiema jednocześnie.

Mini Taxi i mytaxi mają różne profile działalności i kanały obsługi zleceń: call center oraz aplikacja mówi Grzegorz Pęzioł, prezes Mini TaxiCo za tym idzie, obie firmy mają odmienny profil pasażerów i szczyty zamówień. W połączeniu z mytaxi uda nam się stworzyć kierowcom warunki do efektywnej pracy, pozyskiwania zleceń z obu źródeł i ograniczy ich czas oczekiwania na postojach.

Kierowcy taksówek przekonują się do aplikacji

Główne zalety mytaxi z perspektywy kierowców, to możliwość przyjmowania zleceń w pobliżu, rozliczenie na podstawie zrealizowanej liczby kursów i tygodniowe wypłaty obrotu, współpraca z rozpoznawalną w Europie firmą taxi i dodatkowe źródło pozyskiwania zleceń. Raport „Taksówkarz – Cyfrowy Przedsiębiorca”1, przeprowadzony przez ośrodek badawczy z Uniwersytetu Warszawskiego (DELab UW) i mytaxi wykazał, że:

  • 97% kierowców taxi przyznaje, że elastyczne godziny pracy, jakie daje im aplikacja, są dla nich ważne,

  • 92% jest zdania, że aplikacje zmieniają wizerunek branży i przekonują nowych pasażerów do korzystania z taksówek,

  • 91% twierdzi, że aplikacja jest wygodniejszym rozwiązaniem do przyjmowania zleceń niż radio-taxi.

Kierowcy taksówek nie są zamkniętą na innowacje grupą zawodową mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Wręcz przeciwnie, platformizujący się rynek przyjęli oni z aprobatą, czego dowodem jest liczba ponad 5000 kierowców współpracujących z mytaxi w Polsce i ponad 100 000 w całej Europie. Zaliczamy się do grupy nowoczesnych usług usprawniających życie w mieście, jednak robimy to bez ingerencji w jego infrastrukturę i przy zachowaniu wymogów lokalnego prawa. Wykorzystujemy istniejący już na rynku potencjał doświadczonych kierowców taxi i dostarczamy wygodną aplikację łączącą ich z pasażerami.

Wrocławskie taksówki 30% tańsze

Aplikacja mytaxi pasażerom gwarantuje wygodne zamówienie i płatność za taksówkę przez smartfona, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców”.

Aby przekonać nowych pasażerów do wygody płatności za kurs przez aplikację, mytaxi organizuje promocję 30% taniej z opcją „Płać przez Aplikację”. We Wrocławiu potrwa do 31 października i zezwala na nieograniczoną liczbę kursów ze zniżką. Aby z niej skorzystać należy:

  • pobrać bezpłatną aplikację mytaxi na iOS lub Android i zarejestrować się,

  • dodać w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard, AMEX lub konto PayPal,

  • zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”. Zniżka naliczy się automatycznie podczas płatności.

Więcej informacji o promocji na stronie: www.mytaxi.com/wroclaw.

1 Raport „Taksówkarz – cyfrowy przedsiębiorca” zrealizowany został przez DELab UW, na zlecenie mytaxi – aplikacji taxi, we wrześniu 2018 roku. Raport powstał na podstawie wywiadów jakościowych z 20 taksówkarzami oraz ankiety internetowej wypełnionej przez 451 kierowców współpracujących z mytaxi. Dostępny do pobrania: http://www.delab.uw.edu.pl/pl/taksowkarz-cyfrowy-przedsiebiorca

Scroll to Top