Sobota na PPA

Sobota 23 marca to drugi dzień 40.PPA we Wrocławiu. Wydarzeniem dnia był z pewnością koncert który niestety nie doszedł do skutku podczas 39 edycji PPA ( problemy zespołu z dotarciem sprzętu) teraz wszystko się udało i zespół Between Music: AquaSonic (Dania) mógł zagrać na Scenie Teatru Capitol.

Wrażenie były bez cenne i warto było poczekać na ten występ bo prawdopodobnie był to pierwszy a zarazem ostatni występ w naszym kraju choć pozostaje mieć nadzieję ze może jeszcze kiedyś pojawia się u nas. Sobota to również „DJ set (sur) écoute” (nieprzetłumaczalna gra słów, w wolnym tłumaczeniu: „set didżejski na temat słuchania – DJ na podsłuchu”) który był czymś w rodzaju wykładu o historii muzyki i fenomenie jej odbioru który odbył się w Teatrze Lalek. Również w sobotnie popołudnie czekały na widzów dwa spektakle z Nurtu OFF. Szlama i Baśniowe Skrzypotrąby odbył się na Scenie Kameralnej Impartu , była to muzyczna baśń na podstawie wątków z twórczości JK Rowling. Spektakl to niesamowita gra aktorska i śpiew na co dzień występującej w Teatrze Muzycznym Capitol Emose Uhunmwangho.

Kolejnym spektaklem pokazywany tego dnia w Nurcie OFF był spektakl Kronika polska – opera lalkowa który został pokazany na Scenie Ciśnień. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia w klubie festiwalowym wystąpił zespół Tsigunz Fanfara Avantura który wprowadził wszystkich obecnych w Klubie Festiwalowym w świetne bałkańskie rytmy.

Zdjecia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top