Niedziela na 40 PPA

Niedziela 24 marca na 40.PPA minęła bardzo szybko, ponieważ wydarzenia goniły wydarzenie .Tradycyjnie dzień zainaugurowało studio festiwalowe na dziedzińcu Teatru Muzycznego Capitol. Gośćmi byli tego dnia M.Woubishet i M.Litwiniec którzy opowiadali  ciekawostki związane z przeglądem ale również zaprezentowali się muzycznie. W tym  czasie można było zwiedzać wystawę multimedialną, specjalnie przygotowaną na jubileusz przeglądu ,która mieści się również na parterze Capitolu.

Sevdaliza: The Great Hope Design (Holandia) z gościnnym występem Leszka Możdżera to kolejna gwiazda która zaprezentowała się na Dużej Scenie.Pochodząca z Iranu Sevdaliza jest holenderską artystką totalną (kompozytorką, wokalistką, tancerką, reżyserką, malarką, rzeźbiarką) u progu międzynarodowej sławy. Zagrała ona piękny koncert a widownia odwdzięczyła jej się długimi owacjami na stojąco.

Kolejnym wydarzeniem był Nut Ferment, odc. 19 Muzyczny talk-show w reż. Konrada Imieli: odcinek poświęcony „piosence aktorskiej” który został nagrany na Scenie Ciśnień. Wkrótce można go bedzie zobaczyć na kanale youtube.  Gośćmi tego odcinka była Emose Uhunmwangho, Karolina Czarnecka i Katarzyna Groniec.

Niedziela to również kolejny spektakl OFF na Scenie Kameralnej Impartu “Pokój na Ziemi Opowieść o podboju Kosmosu”  bogata sfera audio, malarstwo i multimedia. Wieczór zakończył koncert zespołu Biff w klubie festiwalowym.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top