Finisz 3 Majówki


Trzeci Dzień 3-majówki rozpoczął się smutną wiadomością na profilu facebookowym imprezy ponieważ organizatorzy ogłosili że z powodu choroby na imprezie nie pojawi się Kazik Staszewski z grupą Kult. Wokalista w trakcie koncertu który grał dzień wcześniej i niestety tak nadwyrężył głoś że lekarze zakazali mu występu. Choć pogoda ostatniego dnia nas nie rozpieszczała w sercach i pod sceną i tak panowała gorąca atmosfera.

Koncerty na scenie ZOO pojawili się: BITAMINA,OSTR,ANIA DĄBROWSKA,NOSOWSKA czy zespół ŁĄKI ŁAN. Największe przeboje Ani Dąbrowskiej “Charlie” czy “Nigdy więcej nie tańcz ze mną”śpiewali wszyscy obecni na jej koncercie. Wokalistka przedstawiła też swoje chórzystki. Dwie z nich tworzą zespół “Siostry Melosik”(zdobyły one nagrodę publiczności w 2018 na KFPP w Opolu) i podczas koncertu Ani można było usłyszeć ich piosenkę “Równocześnie” z przygotowywanego przez nie albumu.Kolejne gwiazdy które pojawiły się na scenie Pergola to: LUXTORPEDA, ILLUSION, HAPPYSAD, TARJA TURUNEN która już po raz kolejny występowała we Wrocławiu.

Wśród publiczności byli nawet Finowie (przypomnijmy, że była wokalistka zespołu Nightwish pochodzi właśnie z Finlandii).Tarja pozostawiła ludzi z bardzo pozytywną energią.Była to ostania gwiazda która wystąpiła w ramach 3-majówki.Choć imprezę podobnie jak dzień wcześniej zakończyło Kino Nocne, Silent Disco i występy na scenie nocnej:MERY SPOLSKY, PABLOPAVO czy GOORALA. Podsumowując 3 -majówka to największy festiwal w mieście od kilu lat który gromadzi fanów dobrej muzyki zarówno z kraju jak i ze świata. Organizatorzy co roku dbają oto aby zaskoczyć doborem artystów ale również stawiają na sprawdzone zespoły.Warto śledzić stronę zarówno gitarowego rekordu jak i https://www.3-majowka.pl/ bo tu zawsze pojawiają się wszystkie szczegóły  imprezy.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top