10. Noc Muzeów już w sobotę

Jubileuszowa edycja cieszącej się niezwykła popularnością Nocy Muzeów, to ponad 80 miejsc pełnych atrakcji i setki wydarzeń dostępnych za darmo. W sobotę, 18 maja, wrocławskie instytucje kultury, muzea i galerie otworzą się na zwiedzających nawet do 3 nad ranem!


Noc Muzeów jest już doskonale znana wrocławianom. Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością, a przez te wszystkie lata setki tysięcy osób miały okazję skorzystać z przygotowanych z tej okazji atrakcji. Wrocławianie i turyści całymi rodzinami uczestniczą w bezpłatnych wydarzeniach, przygotowanych także specjalnie do dzieci.

Instytucje kultury, muzea, galerie, domy kultury, kościoły, kina, Narodowe Forum Muzyki, Hydropolis, a nawet Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w sumie aż 83 placówki zdecydowały się w tym roku na przyłączenie do akcji, otwarcie swoich siedzib do późnych godzin nocnych i przygotowanie specjalnej oferty . Tego wieczora i nocy odbędą się liczne wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady czy koncerty. Trzeba jednak pamiętać, że na niektóre wydarzenia obowiązują wcześniejsze rezerwacje.

Ta majowa noc, kiedy wrocławianie masowo wychodzą z domów, by skorzystać z oferty kulturalnej miasta to już nasza wrocławska tradycja – mówi Prezydent Jacek Sutryk. – Propozycje są najróżniejsze, z pewnością każdy znajdzie coś na siebie. Pogoda ma być niezła, więc szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie, zachęcam, by wybrać te mniej znane i rzadziej odwiedzane instytucje i placówki.

Wrocławskie instytucje zadbały także o najmłodszych. Dobra Nocka, bo tak nazywa się Noc Muzeów dla dzieci, to oferta 30 wydarzeń dla najmłodszych w różnym wieku.

Podobnie jak w ubiegłych latach, uruchomione zostaną specjalne, bezpłatne linie komunikacji zbiorowej obsługiwane zabytkowym taborem. Wokół centrum miasta w godzinach 17.00-23.00 kursować będą co 15 minut tramwaje Konstal linii M1, zaś do dalej położonych placówek dowiozą nas kultowe Ikarusy linii autobusowej M2, które będą odjeżdżać z przystanków pomiędzy stacją kolejową Wrocław-Osobowice (Muzeum Militarne), a Grabiszyńską (Centrum Historii Zajezdnia, co 30 minut, w godzinach 16.00-24.00).

Materiały informacyjne związane z Nocą Muzeów 2019 będą dostępne w punktach informacyjnych oraz we wszystkich instytucjach biorących udział w tegorocznym wydarzeniu.

Pełny program Nocy Muzeów:

https://www.wroclaw.pl/files/KULTURA/noc%20muzeow/nm-2019-broszura-PL_%20do%20publikacji.pdf

Pełny program Dobrej Nocki:

https://www.wroclaw.pl/files/KULTURA/noc%20muzeow/nm-2019-dobranocka%20web_.pdf

Scroll to Top