16. Millennium Docs Against Gravity

10 maja w rozpocznie się tegoroczna odsłona Millennium Docs Against Gravity – największego festiwalu filmów non-fiction w Polsce! W programie wrocławskiej edycji znajduje się prawie 80 filmów dokumentalnych, spotkania z twórcami, dyskusje, warsztaty oraz pokazy specjalne. Bilety już w sprzedaży.
Pod hasłem „Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie” między 10 a 19 maja publiczność po raz kolejny będzie miała okazję poznać najlepsze produkcje kina non-fiction. W tym roku w poszerzonej formule, gdyż filmy wyświetlane będą w trzech salach Dolnośląskiego Centrum Filmowego przez cały czas trwania festiwalu.
Gala otwarcia
16. edycja Millennium Docs Against Gravity oficjalnie otwarta zostanie w piątek, 10 maja o godzinie 19:00. Widzowie zobaczą film „Ustrzelić mafię” (”Shooting the Mafia”) w reżyserii Kim Longinotto. To wielowymiarowy portret Letizii Battaglii, wybitnej fotografki, w którym czarno-białe fotografie przeplatają się z materiałem archiwalnym z tamtych czasów i szczerymi rozmowami z bohaterką. Battaglia w latach 70. XX wieku była pierwszą włoską fotoreporterką dokumentującą brutalne morderstwa i wpływ mafii na życie zwykłych ludzi. Uderzające, szokujące, wymagające odwagi i rejestrowane z narażeniem życia fotografie określają karierę Battagli jednocześnie portretując pełen przemocy świat ucisku i strachu. Po seansie rozpocznie się spotkanie ze specjalnymi gośćmi gali otwarcia – główną bohaterką filmu, Letizią Bataglią oraz włoskim fotografem Roberto Timperim.
 
Festiwal już za dwa tygodnie!
Odbywająca się w dniach 10-19 maja wrocławska odsłona festiwalu jak co roku mocno stawia na różnorodność tematyczną. W programie znalazły się m.in. dzieła przybliżające rolę zaangażowanego dziennikarstwa i emocjonujące związki filmu i sztuki, obrazy poruszające kwestie związane z ekologią oraz odkrywające przyszłość współpracy ludzi z robotami. Publiczność zobaczy też najnowsze filmy światowej sławy twórców – Wernera HerzogaPetera Jacksona i Madsa Brüggera oraz ostatnie dzieło zmarłej w marcu br. ikony kina Agnès Vardy. Na festiwalu nie zabraknie także spotkań z twórcami, dyskusji z udziałem ekspertów, warsztatów oraz pokazów dla dzieci i seniorów. W tym roku odbędą się także specjalne pokazy z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Pełny program dostępny jest na www.mdag.pl oraz na www.facebook.com/MDAGWroclaw.
Bilety już w sprzedaży!
Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz na www.mdag.pl i www.dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) kosztuje 10 złotych.
Scroll to Top