ZEUS na Juszczyna Festiwal!

Poznaliśmy cały skład muzyczny tegorocznej, drugiej edycji Juszczyna Festiwal. Gwiazdą wieczoru będzie popularny raper Kamil Rutkowski znany pod pseudonimem ZEUS.

Juszczyna Festiwal

Juszczyna Festiwal, czyli społeczna impreza kulturalna która swój początek miała w ubiegłym roku w Juszczynie. Festiwal swoją popularnością przerodził się bardzo lubianą imprezę kulturalną odbywającą się na Żywiecczyźnie w 2021 roku. Wydarzeniu od samego początku towarzyszy bogaty skład artystyczny oraz wiele atrakcji towarzyszących. Nie inaczej będzie podczas drugiej edycji. Organizatorzy zapraszają na teren przyszłego boiska sportowego w Juszczynie już 23 lipca.

Muzyczny Miszmasz

Druga edycja festiwalu połączy kilka styli muzycznych – od góralskiego folkloru, przez rock, muzykę biesiadną, klubową, po klasykę polskiego rapu. Tegoroczną gwiazdą wydarzenia będzie popularny raper i producent muzyczny Kamil Rutkowski znany pod pseudonimem ZEUS.

Artysta posiada na swoim koncie 7 albumów studyjnych. Zadebiutował w 2007 roku tworząc płytę pod tytułem Re-Mix-Tape – Volume 1. Rok później Zeus rozpoczął prace nad solową płytą. Wydawnictwo zatytułowane Co nie ma sobie równych ukazało się 14 listopada 2008 roku. Od tamtego czasu nieustannie cieszy się popularnością pośród wszystkich fanów hip-hopu, a albumy; Zeus. Nie żyje wydany w 2012 roku oraz Zeus. Jest super z 2015 roku, zostały pokryte platyną. O popularności Zeusa świadczą również utwory opublikowane między innymi w serwisie YouTube. Singiel Bądźmy dziećmi liczy ponad 32 miliony wyświetleń. Nie inaczej jest z innymi utworami takimi jak Siewca, Hipotermia, czy Domek w górach.

Pełny line-up

Imprezę otworzy popularna na Żywiecczyźnie kapela góralska KOSOR. Następnie na scenie pojawią się muzycy z Instytutu Rozwoju Artystycznego oraz rockowy zespół SawDust. Supportem ZEUSA będzie rapowy duet, AdiSuN i Nomada – PROZATORYKA. Przy zachodzie słońca na scenie pojawi się znany z pierwszej edycji zespół Gromy Co, a dyskoteka z DJ Kowalsky zakończy II edycję festiwalu.

Kapela Góralska KOSOR

Instytut Rozwoju Artystycznego

SawDust

Prozatoryka

ZEUS

Gromy CO

DJ Kowalsky

Co jeszcze?

Oprócz świetnego składu muzycznego imprezie będzie towarzyszyć wiele atrakcji. W chwili obecnej organizatorzy potwierdzili obecność grupy rekonstrukcyjnej Komandoria Chwarszczany. Templariusze wybudują prawdziwą rycerską wioskę. Powróci także strefa chillout oraz rozbudowana zostanie strefa gastronomiczna. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Jak zapewniają organizatorzy, to jeszcze nie koniec ogłoszeń i zapewniają, że posiadają asa w rękawie. Warto więc czekać na kolejne ogłoszenia i śledzić na bieżąco fanpage festiwalu na Facebooku – Juszczyna Festiwal.

Scroll to Top