29 Finał WOŚP na finiszu

Przygotowanie do 29.Finału WOŚP są na finiszu. Choć z powodu obostrzeń tegoroczny finał został przesunięty o trzy tygodnie (pierwotna data to 10 stycznia) nikomu to nie przeszkodziło w dalszych planach na ten dzień. Wręcz przeciwnie, wiele miast zyskało dodatkowy czas aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień czy choćby przedłużyć czas na zgłoszenia wolontariuszy. Nasza wizyta w fundacji WOŚP pokazuję również ,że i tu wszystko jest już praktycznie dopięte na ostatni guzik. Sztaby pojawią się jeszcze aby załatwić ostanie formalności czyli odebrać identyfikatory czy zestawy dla wolontariuszy. Cały czas przy siedzibie fundacji działa również SiemaShop gdzie można zakupić finałowe gadżety. Jest też specjalny punkt gdzie można ofiarować gadżety na licytacje. Warto również wspomnieć, że na terenie fundacji znajduje się licytowany na allegro pomnik Piotra Skrzyneckiego czy ręcznie robiony drewniany rower. Również przy wejściu do budynku honorowe miejsce zajął krasnal Jurka Owsiaka ofiarowany przez miasto Wrocław. Niestety do samej budynku nie ma możliwości wejścia i wszystkie sprawy załatwia się telefonicznie lub e-mailowo. Jest przygotowany specjalny namiot ,w którym sztaby odbierają wszystkie materiały potrzebne do finału ,choć i tak większość rzeczy do sztabów dociera kurierem. Przygotowania widać również na pl. Defilad gdzie powstaje studio telewizyjne z którego, w dniu finału będą transmitowane koncerty oraz gdzie Jurek Owsiak będzie rozmawiał z zaproszonymi gośćmi. Stąd będą przeprowadzane łączenia z miastami aby pokazać co dzieje się w Polsce i na całym świecie. Oczywiście nie zabraknie w tym roku biegu ” Policz się z cukrzycą”, który wystartuje po raz 15. Nie będzie jednak startu wspólnego tylko każdy w miarę swoich możliwości poproszony został o to , by w dogodnym czasie i miejscu sam pobiegł. Choć pandemia wymusiła by finał w studio odbył się bez publiczności oraz aby każdy wchodzący miał zrobione badania na Covid , nikomu to nie przeszkadza i już wiadomo że i tak 29.Finał będzie gorący.
Miasta też już od jakiegoś czasu szykują finałowe atrakcje. Nie będzie wprawdzie tradycyjnych koncertów w plenerze lecz odbędą się one online, są również zbiórki przez e-skarbonki , w których w tym momencie jest już sporo pieniędzy. Większość sztabów przygotowała również licytacje specjalnych gadżetów ofiarowanych przez mieszkańców , włodarzy miast i artystów, więc warto śledzić stronę allegro. Szczegółowe plany finałowych aktywności podawane są przez lokalne media i można też o nich przeczytać na stronach sztabów.
Opolski sztab jest już gotowy na wydawanie orkiestrowych zestawów i będzie czekał na wolontariuszy od 26-29 stycznia w godzinach 14-20 w budynku MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1.
Nowością wymuszoną pandemią będzie również to, że wolontariusze nie naklejali serduszek. Dostaniemy je do ręki. Każdy wolontariusz wyposażony będzie w puszkę, identyfikator i maseczkę oraz dobry humor.
29.Finał już 31 stycznia więc zapraszamy do wspomagania puszek kwestujących ale również do wszelkiego rodzaju aktywności związanych z finałem.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki DTV24 Opole

Scroll to Top