Puchar Świata w skokach – Zakopane

Piątkowe kwalifikacje w Zakopane wygrał Norweg Johann Andre Forfang.W niedzielnym konkursie skoków zobaczymy 11 Polaków, czyli wszyscy, którzy brali udział, przebrnęli przez  kwalifikacje przed konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W trakcie piątkowych kwalifikacji choć nie było mrozu śnieg sypał co  sprawiało  niesamowitą atmosferę. Chociaż w piątek na trybunach nie było kompletu widzów to  sobotnie i niedzielne skoki obejrzy komplet widzów.

 

Biało Czerwona kraina niestety przez dwa dni odbywa się bez oprawy muzycznej ale i tak kibice przyjmują skoczków bardzo gorąco i entuzjastycznie.W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, początek o 16.15, a w niedzielę indywidualny – start o 16.00.Na liście startowej kwalifikacji znalazło się 66 zawodników.


Pierwszych pięciu to byli “Biało-Czerwoni”. Najlepiej z nich spisał się Aleksander Zniszczoł, który skoczył 128,5 m. Nota 118,9 pkt pozwoliła mu na spokojny awans do konkursu, a ostatecznie zajęcie szóstego miejsca, najlepszego  z Polaków.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top