Finał The World Games 2017

10 edycja Światowych Igrzysk The World Games 2017 dobiegła końca.

240 tysięcy uczestników wydarzeń na 26 arenach i w strefie kibica, 10 dni sportowej rywalizacji, 3500 zawodników ze 112 krajów świata, 30 medali dla polskiej reprezentacji, 1600 wolontariuszy, 700 dziennikarzy z 50 krajów świata – to najważniejsze liczby The World Games 2017.

Zanim na pl.Wolności byliśmy świadkami ceremonii zamknięcia,  w weekend czekało nas dużo sportowych emocji. Bardzo oczekiwanym przez wszystkich kibiców był turniej żużlowych par, który odbył się w sobotę na zmodernizowanym wrocławskim Stadionie Olimpijskim . Oczywiści zdobycie biletu nie było łatwe, ponieważ rozeszły się one jak świeże bułeczki, ale o kibiców którym się to nie udało zadbał Polsat, który przeprowadził transmisję z tego wydarzenia. Polacy zdobyli po zaciętym boju złoty medal. Ostatni dzień tradycyjnie już rozpoczęła konferencja prasowa w głównym centrum medialnym w Barbarze a uczestniczyli w niej José Perurena,  Adam Roczek, Jarred Rothwell oraz  zawodniczka  Muaythai.

 Niedziela to również emocje m.in w sportach bilardowych, w łucznictwie oraz muaythai. Po rywalizacji sportowej wieczorem nastąpiła ceremonia zamknięcia w Strefie Kibica , która przez cały czas trwania święta sportu gromadziła prawdziwe tłumy kibiców. Ceremonie rozpoczął przemarsz zawodników z flagami swoich krajów, które zostały umieszczone w stojakach przy głównej scenie w towarzystwie flagi olimpijskiej.Przemarsz odbywał się do muzyki którą wykonywał największy big band Europy – międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Następnie na scenę zostali zaproszeni zawodnicy ,którzy zostali uhonorowani tytułem zawodnika dnia. Część oficjalną rozpoczęło wystąpienie Jose Perurena – Prezydenta International World Games Association, po nim na scenie pojawił się prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz William A. Bell – burmistrz Birmingham (Alabama), miasta gospodarza The World Games 2021, który otrzymał flagę olimpijską.  Będzie on już za 4 lata gościł kolejną edycję TWG 2021. Oficjalna cześć dobiegła końca ale na zakończenie czekała nas jeszcze niesamowita niespodzianka muzyczna. Orkiestra Rebel Babel Ensemble z towarzyszeniem gości zadbała oto , żeby na placu można było się wspólnie pobawić, potańczyć i posłuchać muzyki.

Towarzyszyli im wrocławscy soliści: Ania Kłys, Natalia Lubrano, Girls on Fire, Mesajah oraz Nullo. Oprócz autorskich kompozycji wykonali oni także utwory skomponowane przez Jana Feat.’a -współzałożyciela orkiestry. Zabawa była super. Mimo że do końca nikt nie był pewien czy nie będzie padało,  udało się i do końca zamknięcia pomimo czarnych chmur nic z nieba się nie polało. 10 Igrzyska The World Games zakończone a nam wypada podziękować prezydentowi miasta oraz ludziom ,dzięki który Wrocław po raz kolejny gościł imprezę światowego formatu.

Mariusz Kunicki – oddział Opole

Scroll to Top