11. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego

11. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego rozpoczęły się we Wrocławiu w piątek i potrwają do niedzieli.

Tegoroczna edycja została przeniesiona z Hali Ludowej która jest w remoncie na Stadion Wrocław. Zmiana miejsca nie wpłynie na formułę pełnego atrakcji turystycznego show. Goście specjalni, Festiwal Podróżników i Festiwal Kulinarny, niespodzianki dla dzieci, konkursy –  tego na pewno nie zabraknie.

Na zwiedzających czeka m.in gra targowa, stoiska z konkursami ale również liczne degustacje czy pokazy. Oficjalne otwarcie przez Cezarego Przybylskiego , Marszałka Województwa Dolnośląskiego poprzedziła konferencja prasowa w trakcie które mowa była m.inn. o dolnośląskim szlaku piwa i wina, który wzbudził zainteresowanie sporej grupy mediów.

Po konferencji pan Marszałek w towarzystwie gości uroczyście otworzył targi i przeciął wstęgę.Następnie zostały wręczone nagrody Orłów. Na scenie głównej odbyła się również prezentacja książki ,którą opisywaliśmy już na naszej stronie – „Polska bez barier”.

Niepełnosprawni opowiadali o tym jak ważne są udogodnienia dla nich i o tym , że coraz więcej instytucji jest przyjaznych niepełnosprawnym. Można było również porozmawiać z autorem przewodnika Stanisławem Francuzem oraz otrzymać przewodnik zarówno w wersji drukowanej jak również na płycie DVD za darmo.

Piątkowi zwiedzający to głównie młodzież szkolna.  Nie zabrakło też ludzi z branży turystycznej choć targi są dla każdego szukającego pomysłu na weekendowe wypady czy ciekawe spędzenie czasu.Zapraszamy do zwiedzania targów w godzinach:

Sobota, 2 marca: 10.00-17.00
Niedziela, 3 marca: 10.00-16.00.

Scroll to Top