Twoje piwo wspomoże zwierzaka na Nocnym Targu Tęczowa

Wrocławski oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki organizuje akcję „Kup piwo dla zwierzaka” w miejscu Nocny Targ Tęczowa na ul. Tęczowej 65, 53-110 Wrocław.  Wydarzenie odbędzie się 10 sierpnia 2019r. od 17:00 do końca dnia. Cały dochód z wydarzenia wspomoże działania na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

„Kup piwo dla zwierzaka” to zyskująca popularność akcja, podczas której można połączyć przyjemnie spędzony czas z pomaganiem zwierzętom. Od każdego sprzedanego piwa od Inne Beczki oraz Nocny Targ Tęczowa, 1 złotówka zostanie przekazana na kampanię na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra. Ta edycja jest wyjątkowa, ponieważ na stoisku będzie również można kupić grillowane roślinne burgery od Dobra Kaloria oraz wegańskie kiełbasy i boczek od Seitan Threat. 

– Wydarzenie „Kup piwo dla zwierzaka” odbyło się już w wielu miastach w Polsce, za każdym razem ciesząc się olbrzymią popularnością. Chcemy pokazać, że pomaganie zwierzętom może być nie tylko łatwe, ale również bardzo przyjemne – mówi Maja Nadgrodkiewicz, koordynatorka grupy fundraisingowej wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy uwielbiają zwierzęta – dodaje. 

Całość dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie kampanii Cena Futra, która ma na celu zakończenie hodowania zwierząt dla ich futer. Aby to się udało, publikowane są rezultaty śledztw, prowadzone są interwencje oraz rozmowy z firmami odzieżowymi. Choć Polska jest obecnie trzecim producentem futer na świecie, to wyraźnie widać, że z roku na rok polska opinia publiczna jest coraz bardziej przeciwna takiej hodowli – ponad 66% Polaków chciałoby zakazu hodowli lisów i jenotów na futro.

Otwarte Klatki to organizacja aktywnie walcząca o poprawę losu zwierząt hodowlanych. Zajmuje się m.in. działaniami mającymi na celu całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra oraz informowaniem społeczeństwa o warunkach, w jakich żyją kury znoszące tzw. jajka “trójki”. 

Według wyliczeń organizacji Animal Charity Evaluators, oceniającej efektywność działań organizacji pro zwierzęcych, jedna złotówka wpłacona na Otwarte Klatki ratuje w przybliżeniu czternaście zwierząt. Na los tylu z nich można więc wpłynąć, wypijając jedno piwo w ramach akcji. 

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na Facebooku: https://tinyurl.com/piwodlazwierzaka

Scroll to Top