POLKA ROKU INTERNAUTÓW W BELGII

Yvette Popławska

Yvette Popławska (ur. 4 października 1960 we Wrocławiu) – poetka, eseistka, prozaiczka, reportażystka, dziennikarka, fotografik, animatorka kultury, podróżniczka, sporty ekstremalne. Od 1991 na stałe mieszka w Belgii. Pracowała m.in.: w Teatrze Kalambur, Pałacyk, MAK. Współzałożycielka Fundacji Johna Lennona Imagine(1989) we Wrocławiu.

Założycielka i prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów, Autorów, Dziennikarzy i Prawników Virtualia ART[1](2013). Członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Autorów Polskich – oddział warszawski II, Association Polonaise des Auteurs, Journalistes et Traducteurs en Europe – A.P.A.J.T.E (oddział w Paryżu), Związku Polaków w Belgii, Związku Polskich Kombatantów 1 Dywizji Pancernej Gen. Maczka w Belgii, Organizacji Polonijnej na rzecz Rozwoju i Promocji Kultury Polskiej z siedzibą w Belgii. Zajmuje się wymiana doświadczeń, wzajemną inspiracją do działania. Zorganizowała I ŚWIATOWE UNISONO POETYCKO-LITERACKIE w Belgii 2014 “Litera Tosfera”

Jej poezja jest tłumaczona na kilka języków świata. Debiutowała wierszem „Dziecku mojemu” w 1986. Wiersze i artykuły publikowała w czasopismach literackich, radiu i TV w Polsce i na świecie. Zredagowała i wydała „Antologię Poetów Wybranych” (Wyd. I 2012 i Wyd. II 2013).

Scroll to Top