Jubileuszowa 15. edycja Opolskiej Gali Żużla na Lodzie 2019 za nami jej zwycięzcą został Wiktor Andryszczak.

W zorganizowanych po raz pierwszy podczas gali, indywidualnych mistrzostwach Polski w mini żużlu na lodzie.Zawodnik z Częstochowy pierwszą pozycję zapewnił sobie dopiero w ostatnim biegu zawodów.Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Ludwiczak, a trzecie miejsce zajął Dawid Piestrzyński.Galę otworzył znakomity pokaz Kamili Chamielec, która 11 lat temu w trakcie 4 gali sama potrzebowała pomocy i wówczas to ona była bohaterką gali.

W tym roku organizatorzy wydarzenia zbierali pieniądze dla chorego Antosia Siweckiego z Nysy oraz dla opolskich hospicjów – Betania oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci.

W trakcie gali można było podziwiać pokazy akrobacji na motocyklu, wyścigi kładów, wyścigi na motocyklach ale również jazdę po lodzie samochodem marki subaru.

Najmłodszy uczestnik widowiska był 5 letni Dorian.Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Hawi Racing Team.