Miniony weekend obfitował w bogatą ofertę imprez. Wydarzenie które z pewnością zasługuje na uwagę odbyło się w CWK w Opolu. Tattoo Expo po raz pierwszy pojawiło się w Stolicy Polskiej Piosenki, chociaż  sama impreza już gości w różnych miejscach naszego kraju.

Podczas trzech dni imprezy można było nie tylko zapoznać się z najnowszymi trendami ale też wykonać wzór na swoim ciele. Tatuażyści którzy pojawili się na konwencie podkreślali, że do wykonania tatuażu trzeba się jednak przygotować i dokładnie przemyśleć co ma znajdować się na naszym ciele. Można było zobaczyć stoiska ponad 150 wystawców, podziwiać wiszące mandale czy wziąć udział w konkursach na najlepszy tatuaż ale nie tylko. Również dla dzieci zostały przygotowane atrakcje,  mogły one własnoręcznie pod okiem profesjonalistów wykonać tatuaż na skórce od banana. Na scenie głównej przez dwa dni pojawiały się  zespoły muzyczne a w sobotę mogliśmy podziwiać pokaz podwieszania, który wykonała grupa Hooked Friends.

Był to bardzo mocny występ, ale nikt nie twierdził, że Tatoo Expoo to impreza dla ludzi nadzwyczaj wrażliwych a osoby które nie miał na tyle siły żeby wytrwać do końca,  po prostu wychodziły.  Widowisko było przejmującą opowieścią wyrażoną w spektaklu polegającym na unoszeniem się w powietrzu dzięki linkom przypiętym do umocowanych w ich ciałach zaczepach .

Każdy z przybyłych miał również okazję zobaczyć na własne oczy jak działa drukarka 3D, panowie mogli skorzystać z usług profesjonalnego barbera, można było kupić biżuterię, oryginalną odzież i gadżety.

Na zewnątrz hali znajdowała się strefa relaksu gdzie na leżakach można było odpocząć , posilić się czy miło spędzić czas z przyjaciółmi. Konwent to również rywalizacja,  w sobotę nagrody przypadły Łukaszowi z BejtTattoo Studio, drugie miejsce zajęła praca Patryka ze studia Rock’n’Roll Tattoo, a trzecie miejsce praca Asi z Black Pearl Tattoo.

Kategorii “duży czarny-szary” to triumf studia JaworArt z Opola – Łukasz zdobył pierwsze miejsce, a Radek trzecie. Wyróżnienie trafiło również do  Jarka Baka z Rock Tattoo z Opola, który zajął trzecie miejsce w kategorii “klatka/plecy”. Niedziela to niekwestionowane zwycięstwo opolskiego studia Biały Kruk, które zgarnęło ono aż dwie nagrody – Becia zajęła trzecie miejsce w kat. “kropki i kreski”, a Przemek Walasek zajął pierwsze miejsce w kategorii tatuaż realistyczny. Warto podkreślić że pomimo dużej liczby imprez w weekend kilka tysięcy ludzi pojawiło się na konwencie , który pozostawił na zwiedzających ogromne wrażenie.

Mariusz Kunicki – Oddział Opole

Scroll to Top