W Zgorzelcu będzie nowy BOK.

W zmodernizowanym budynku dworca kolejowego w Zgorzelcu, 30 października otwarte zostanie Biuro Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich. Będzie to trzecia – po Wrocławiu i Legnicy – tego typu placówka regionalnego przewoźnika.

Nowy BOK znajduje się w odrestaurowanym przez PKP S.A. w maju 2019 roku budynku dworca kolejowego Zgorzelec przy dzielnicy Ujazd. Pierwsi podróżni będą mogli skorzystać z jego usług już w najbliższą środę, 30 października od godz. 11:00.

Termin oddania do użytku nowego BOK-u nie jest przypadkowy, od 15 grudnia, wraz ze zmianą rozkładu jazdy 2019/2020, przejazdy na linii nr 278 – jak poinformowało PKP PLK, zarządca infrastruktury – będą odbywać się trakcją elektryczną, aż do Zgorzelca. Dzięki temu odcinek Węgliniec – Zgorzelec będą mogły obsługiwać elektryczne zespoły trakcyjne, bez konieczności przesiadki do składu spalinowego w Węglińcu.

Biuro będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:25 do 15:25 z przerwą między 12:25 a 13:25 oraz w niedzielę od 12:15 do 20:15, z przerwą w godzinach 16:20-16:50. Pasażerowie oprócz zakupu biletów na pociągi Kolei Dolnośląskich, będą w nim mogli zdobyć informacje o rozkładzie jazdy, złożyć wniosek na przejazd grupowy czy nabyć bilety na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych.

Bilety na pociągi Kolei Dolnośląskich, poza Biurami Obsługi Klienta, można kupować za pośrednictwem aplikacji KOLEO oraz w kasach prowadzonych przez przewoźnika na dworcach: Szklarska Poręba Górna, Jelenia Góra, Kłodzko Główne, Wałbrzych Miasto, Strzelin i Bolesławiec.

Scroll to Top