Nowa siedziba Rady Osiedla Przedmieście Oławskie

Zarząd Inwestycji Miejskich przeprowadził przebudowę i remont lokalu usługowego znajdującego się przy ul. Kościuszki 184 we Wrocławiu. Celem inwestycji było stworzenie nowej siedziby Rady Osiedla Przedmieście Oławskie z możliwością prowadzenia aktywności społecznych o charakterze warsztatowym.
W przyjętej koncepcji wnętrze nowej siedziby miało mieć uniwersalny charakter. Dlatego projekt został oparty na ograniczonej palecie barw ze względu na swój ponadczasowy uniwersalizm. Dzięki takim założeniom oddajemy do użytku nowoczesny lokal z zachowaniem charakteru miejsca w jakim się znajduje. Istotnym aspektem projektu było odniesienie do zabytkowego kontekstu kamienicy, dlatego też w przedstawionej koncepcji zastosowano subtelne zróżnicowanie faktur – jodełkowy rysunek posadzki, wydobycie faktury cegły, czy zastosowanie stalowych przeszkleń ze szprosami. Wszystkie te zabiegi nadają wnętrzom delikatnie historyzującego sznytu, a konsekwencja w stosowaniu materiałów sprawia, że całość jest odbierana jako spójna całość.
Od strony ul. Kościuszki znajduje się główna sala obrad (sesyjna). Z kubatury pomieszczenia wydzielono wiatrołap. Bezpośrednio do sali przylega pomieszczenie biurowe z archiwum oraz przestrzenią przeznaczoną na spotkania zarządu rady.


Lokal zajmuje powierzchnię 136,81 m2, w tym:
– sala warsztatowa 1 – 21,75 m2
– sala warsztatowa 2 – 14,28 m2
– sala sesyjna – 42,13 m2
– sala głównej aktywności z aneksem kuchennym – 17,31 m2
– komunikacja – 10,98 m2
– wc damski – 5,44 m2
– wc męski – 2,74 m2
– magazyn – 2,60 m2
– pomieszczenie gospodarcze – 6,33 m2
– biuro + archiwum – 10,62 m2
– wiatrołap – 2,63 m2

Całkowity koszt inwestycji wynosi 606 021,00 zł

Scroll to Top