Nowe miejsce, nowi wystawcy, nowe atrakcje!
1-3 marca 2019 – Stadion Wrocław

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego już za chwilę! Nowe miejsce, nowi wystawcy i zupełnie nowe atrakcje! Z zabytkowej Hali Stulecia przenosimy się na STADION WROCŁAW!
1-3 marca – wpiszcie tę datę do Waszych kalendarzy, bo zabieramy Was w podróż dookoła świata. Nasi wystawcy oraz goście specjalni postarają się, aby był to wyjątkowy weekend pełen wrażeń, pięknych opowieści oraz konkursów z nagrodami. MTT Wrocław to wydarzenie, które w roku 2018 zostało wyróżnione odznaczeniem ministerialnym, odznaką honorową “Za zasługi dla turystyki” – cieszymy się, że od tylu lat możemy wspierać promocję Polski!

Tegoroczne targi to wystawcy z dziesięciu krajów, regiony, gminy, atrakcje turystyczne, hotele, obiekty rekreacyjne, organizatorzy wyjazdów językowych, stowarzyszenia turystyczne, manufaktury, szlaki, uzdrowiska, muzea, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, fundacje oraz wydawnictwa podróżnicze. To z nimi będziecie mogli zaplanować swoje tegoroczne wakacje i spędzić urlop w najlepszy możliwy sposób. Niezależnie od tego czy będzie to pobyt w Polsce czy za granicą. Świat jest piękny, trzeba go zobaczyć!
Już po raz drugi, przy okazji MTT Wrocław, nagrodzimy nowe produkty, usługi i pomysły. Przyznamy nagrody „Kryształowe Orły”. Nagrody te mają być podkreśleniem zasług i wyjątkowości działań w sektorze turystyki. Zostaną przyznane w następujących kategoriach: produkt regionalny, atrakcja turystyczna oraz wydarzenie cykliczne – związane z turystyką lub produktem turystycznym. Do konkursu zgłosić może się każdy – nie trzeba być wystawcą, a do wygrania, w każdej kategorii, stoisko na MTT 2020 – mówi Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW
W 20 prelekcji dookoła świata!
Na Festiwal Podróżników zaprosiliśmy amatorów i wyczynowców, globtroterów w sile wieku, jak również tych najmłodszych. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata nadal pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą nas w najdalsze zakątki świata (Tajlandia, Indonezja, Madagaskar, Kuba, Meksyk, Singapur, Kazachstan, Uganda, Rwanda, Kolumbia), pokażą nam miejsca w Europie, które już są lub stają się coraz bardziej popularne (Macedonia, Albania, Norwegia, Islandia, Portugalia), opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce. I to wszystko w ciągu trzech dni! Festiwal Podróżników to różnorodność. Tak, jak różnorodne są kraje, które odwiedzili nasi prelegenci i kultury, z którymi się zetknęli.
GOŚCIE SPECJALNI
Plejada polskich podróżników!
Nasz festiwal to również Goście Specjalni, których i w tym roku nie zabraknie. Pierwszym znamienitym podróżnikiem jest Aleksander Lwow! Zaczynał od dolnośląskich gór, dotarł aż do najwyższego szczytu Ziemi, autor pierwszego polskiego wejścia na Pumori, zdobywca Kolosa za zdobycie Everestu zimą! To będzie fantastyczna opowieść – o odwadze i niesamowitej sile.
Na wrocławskich targach pojawi się również dziennikarz Jakub Porada – specjalista od taniego podróżowania, który swoją prelekcją udowodni, że podróżować da się często, za niewielkie pieniądze i może to robić każdy. Opowie również o ludziach, którzy inspirują innych do poznawania świata.
Jeleniogórzanin i himalaista Rafał Fronia jest kolejnym gościem MTT. Uczestnik wielu wypraw w Góry Najwyższe, m.in. na Dhaulagiri, Manaslu, Makalu, Nanga Parbat i zimą na Broad Peak i K2. Podróżnik i maratończyk. Zdobywca Gasherbruma II i Lhotse. Autor książki Anatomia Góry. Dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa tysiące śmiałków próbują się z nimi zmierzyć?
Joanna Lamparska opowie o przewodniku innym niż wszystkie, prowadzącym szlakiem dolnośląskich zamków i pałaców, w których rozegrały się mroczne wydarzenia i niewyjaśnione zbrodnie. Podczas spotkania wokół książki „Ten dom ma tajemnicę. Skarby i sekrety Dolnego Śląska”, autorka wspomni również o ukrytych skarbach i zaginionych kolekcjach. Zaprosi na fascynującą podróż przez krainę, w której każda miejscowość, każdy kamień snuje swoją niepowtarzalną opowieść.
Kolejnym gościem specjalnym będzie Piotr Hercog – trener sportowy, uczestnik około 50 zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, twórca projektu Hercog Mountain Challenge. Prezentacja ukaże przegląd najważniejszych przedsięwzięć projektu wraz z krótką historią.
FESTIWAL KULINARNY
Poznaj smaki Dolnego Śląska!
Festiwal Kulinarny przez lata stał się jednym z ulubionych wydarzeń towarzyszących MTT Wrocław. Produkty naszych wystawców znikają ze stoisk w okamgnieniu, do degustacji ustawiają się długie kolejki, a gotowanie na żywo przyciąga rzesze wielbicieli nietypowych smaków. Zapraszamy kucharzy znanych z ekranów, specjalistów w swojej dziedzinie, których dania to małe dzieła sztuki.
Podczas XI edycji targów chcielibyśmy jak najlepiej pokazać Dolny Śląsk, ale nie taki typowy, skupiający się na zabytkach, uzdrowiskach i przyrodzie. Pójdziemy trochę dalej, bo zaprezentujemy różnorodne tradycje kulinarne oraz nowe smaki kreowane przez mieszkańców i szefów kuchni dolnośląskich restauracji. Szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska odkryje przed Wami zapomniane produkty i odtworzy dawne receptury− podkreśla Michał Bobowiec.
Nasz region to również idealne miejsce dla sympatyków kultury browarniczej i winiarskiej, bo to właśnie u nas powstała właśnie kolejna ciekawa inicjatywa – Dolnośląski Szlak Piwa i Wina! Pozwoli on na zwiedzanie Dolnego Śląska z innej perspektywy, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca. Podczas MTT Wrocław będzie miało miejsce oficjalne otwarcie projektu połączone z konferencją prasową. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy!
W tym roku połączymy kulinaria i podróże! Dzięki Outway Adventures, organizatorom wyjazdów w miejsca nieoczywiste, często trudno dostępne i wymagające, gdzie poza podziwianiem świata, można wziąć udział w warsztatach kulinarnych. A co powiecie na podróże kulinarne pod czujnym okiem finalistów programu MasterChef? Brzmi świetnie! Weekend należeć będzie do Julki Cymbaluk, Mateusza Zielonki i Martyny Chomackiej! W sobotę zaprezentują potrawy oparte na produktach regionalnych i tradycyjnych, a w niedzielę Mateusz i Martyna zaskoczą wszystkich kuchniami świata.
Co oprócz prezentacji, spotkań z kucharzami i gotowania na żywo? Przede wszystkim degustacja! Na Stadionie Wrocław czekać będą wyroby regionalne, świeży chleb, polskie słodycze, kiszonki, produkty bałkańskie, naturalne oleje, naturalne przyprawy i oryginalna grecka oliwa.                                STOISKO DOLNEGO ŚLĄSKA

Nasz region na wyciągnięcie ręki!

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Stoisko UMWD zgromadzi najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu, który jest przecież wyjątkowy i absolutnie piękny. W imieniu samorządu województwa serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu oraz oczywiście na odkrywanie Dolnego Śląska – zachęca Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Kogo spotkamy na stoisku UMWD? Przez weekend prezentować będą się: Partnerstwo Kaczawskie, Uzdrowisko Lądek-Długopole, Huta Julia, Koleje Dolnośląskie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju,Turystyczna 13, Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej, Kraj Kralowohradecki – Czechy, Adżaria – Gruzja oraz Dolny Śląsk.

KSIĘGARNIA PODRÓŻNIKA

Znani podróżnicy, ich książki i opowieści!

Stoisko księgarni w weekend targowy zmieni się w miejsce spotkań z wyjątkowymi ludźmi – zdobywcami i podróżnikami, którzy przy okazji targów zaprezentują również swoje książki. W piątek odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Lwowem, wybitnym polskim alpinistą i himalaistą, autorem książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć. W sobotę na stoisku pojawi się zaangażowanym w ratowanie dolnośląskiego krajobrazu kulturowego Hannibal Smoke– autor bestsellerowych wydawnictw historycznych o Wrocławiu i Dolnym Śląsku: „Niewidzialny Dolny Śląsk. Pałace, których już nie zobaczysz”, „Niewidzialne miasto. Wrocław, który przestał istnieć 1938-2000”. Również w sobotę odbędzie się spotkanie z alpinistką na autostopie – Anną Borecką, pomysłodawczynią i wykonawczynią osobliwego projektu „Autostopem na 200 szczytów świata”, autorką książek „Alpinistka na autostopie” oraz Rafałem Fronią – podróżnikiem i maratończykiem, autorem książki „Anatomia Góry”. Na koniec dnia zaplanowaliśmy spotkanie z Joanna Lamparską, podróżniczką i poszukiwaczką skarbów wszelakich – w tym niesamowitych historii. Autorką wielu fascynujących książek o tajemnicach Dolnego Śląska, w tym najnowszej – „Ten dom ma tajemnice. Skarby i sekrety Dolnego Śląska”. W niedzielę MTT Wrocław odwiedzi Joanna Mielewczyk. Dziennikarka, znana z trójkowych audycji, a także autorka bestsellerowej książki „Kamienice. Opowieści mieszkańców wrocławskich domów”. Opowiada ona o losach mieszkańców powojennego Wrocławia, wplecionych w historie domów, w których dane im było zamieszkać.

STREFA ATRAKCJI

Relaks i nauka na Stadionie Wrocław!

Strefa atrakcji to przede wszystkim miejsce dla najmłodszych, ale dorośli również znajdą tam coś dla siebie! Stoisko Wioski Świata przeprowadzi warsztaty dotyczące archeologii i odkryć, dzieci będą mogły poznać codzienne życie w wiosce w głębi dżungli, poruszany będzie też problem dostępu do wody i edukacji, a w międzyczasie układanie magnetycznych puzzli, możliwość przymierzenia strojów z różnych stron świata, gra na instrumentach, kolorowanki, łamigłówki i pamiątkowe zdjęcia. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie kolejny już raz zawita na MTT Wrocław. W strefie animacyjnej dzieci sprawdzą swoją zwinność, spryt i refleks. W strefie plastycznej będzie można wykonać kreatywne pamiątki i zabrać je do domu. Nie zabraknie także Koziołka Matołka! Wrocławskie Kolejkowo, w którym świat jest 25 razy mniejszy od tego realnego. Na Stadionie Wrocław zobaczycie makiety prezentujące kamienice wrocławskiego rynku, nasyp przy Bogusławskiego, Dworzec Świebodzki, stację na Brochowie, nieistniejącego już szkieletora, najsłynniejszy neon we Wrocławiu i wiele innych obiektów z Dolnego Śląska. Wśród atrakcji pojawi się również Jurapark Krasiejów – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki, czyli niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Kolejnym wystawcą jest Farma Kalina – biuro podróży specjalizujące się w organizacji aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą. Dla młodszych odwiedzających przygotują warsztaty ceramiczne, paintball laserowy, team building i przeciąganie na skrzynkach, a podczas targowego weekendu będzie do wygrania wiele nagród!

Podczas targów, na stoisku Regionu Świętokrzyskiego – Krystian Herba, finalista drugiej edycji popularnego programu Mam Talent, pokaże, co można zrobić na rowerze łamiąc przy tym prawo grawitacji. W jego przypadku „jazda na rowerze” nabiera całkowicie nowego znaczenia, ale żeby to zrozumieć należy obejrzeć jego występy na żywo. Na stoisku stoiska Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział we Wrocławiu każdy z uczestników targów będzie mógł dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca ratownika wodnego i medycznego, poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy czy wygrać rejs motorówką po Odrze. O każdej pełnej godzinie na pokazy zaprosi Was Szalony Naukowiec! Na co dzień pracuje w podziemiach Placu Solnego – MovieGate i Time Gates w Jeleniej Górze, ale tym razem wyjątkowo będzie można go spotkać na Stadionie Wrocław, gdzie zdradzi tajniki swoich eksperymentów.

WARSZTATY I SZKOLENIA

Spotkaj się ze specjalistami!

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą WARSZTATY I SZKOLENIA dla odwiedzających. W piątek szczególnie zapraszamy przedstawicieli branży, dla których przygotowaliśmy spotkania ze specjalistami w dziedzinie prawa i turystyki.

Wśród prelegentów pojawią się Magdalena Szymańska oraz Alicja Kosińska z Fundacji Go’n’Act, które poruszą bardzo ważne tematy dotyczące odpowiedzialnej turystyki, wolontariatu zagranicznego w krajach globalnego Południa oraz formach niesienia pomocy za granicą. Na spotkaniach z fundacją poznacie zasady dobrego wolontariatu zagranicznego, dowiecie się jak połączyć wolontariat z podróżami i jak podróżować, żeby wspierać lokalną gospodarkę zamiast drenować lokalne zasoby oraz jak być etycznym, świadomym podróżnikiem.

Radca prawny Barbara Wawrzyniak oraz aplikant radcowski Hubert Sarżyński z kancelarii prawnej BSO Prawo & Podatki podczas szkolenia wskażą nowe prawa i obowiązki przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne wynikające z ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Kamil Skoczyński z Klubu Podróżników Soliści to specjalista od tanich lotów! Jego warsztaty wskażą skąd czerpać inspiracje lotnicze, gdzie wyszukiwać lotów oraz na co zwrócić uwagę przy kupnie lotu. Zdradzi jakich portali używać przy szukaniu lotów na podróż marzeń.

Kolejnym prelegentem MTT Wrocław jest Anna Wawrykowicz. Opowie o swoich wrażeniach z licznych pobytów w Hiszpanii, które sprawiły, że zaczęła pisać powieści o tym niezwykłym kraju. Przy okazji odsłoni sekrety pisania powieści oraz wprowadzi uczestników w tajniki języka hiszpańskiego. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia po promocyjnej cenie przewodników, albumów i powieści jej autorstwa.

GO BLOG! 2.0

Spotkania blogerów i wystawców!

Na MTT Wrocław powraca również GoBlog! Spotkania dla blogerów, influencerów i twórców internetowych, którzy swoją działalnością promują podróże oraz wystawców i branży turystycznej. Podczas tego wydarzenia porozmawiamy o wartości współpracy z twórcami internetowymi i przyszłości tego kierunku, jakości usług, etyce blogera i SEO oraz fotografii smartfonowej w podróży. Będzie to doskonała okazja dla wystawców i blogerów, aby spotkać się, wymienić pomysłami i rozpocząć wspólne działania. Wśród prelegentów: Wojciech Tyluś, autor bloga crolove.pl, który w pełni poświęcony jest podróżom po Chorwacji, specjalista od marketingu internetowego i SEO, laureat Grand Prix Golden Pen Award za promocję Chorwacji na świecie, Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany, który propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie, autor książki „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki”, juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017, Małgorzata Nowakowska – człowiek gór, po których chadza i o których bloguje od kilku lat jako „Ruda z wyboru”, pomysłodawczyni projektu „BloGÓRsfera i organizaorka spotkań blogerów górskich, Magdalena Szymańska, prezes Fundacji Go’n’Act, trenerka edukacji globalnej, edukacji międzykulturowej oraz edukacji dla pokoju.

ATRAKCYJNE KONKURSY

Walcz o podróżnicze nagrody!

Na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego czeka na Was również Sycylijska Przygoda z Radiem Wrocław! To konkurs, który organizujemy wraz z naszym partnerem Trapani.pl. Słuchajcie Radia Wrocław od poniedziałku do piątku, bo do wygrania będzie niezapomniany pobyt na bajecznej, włoskiej wyspie. Aby mieć szansę na zwycięstwo, należy wysłać najciekawsze, najweselsze lub najbardziej oryginalne zdjęcie z podróży. Codziennie, przed 17:00, wybierany będzie zwycięzca dnia, który otrzyma rodzinne zaproszenie na MTT Wrocław. Uroczysty finał nastąpi 2 marca na Stadionie Wrocław. Konkurs na antenie Radia Wrocław codziennie od 25 lutego do 1 marca!

Ponadto, przez cały czas trwania targów będą trwały konkursy naszych wystawców, którzy przygotowali dla Was bilety do: Muzeum Pana Tadeusza, Galerii Sztuki Filmowej – Movie Gate, Muzeum Narodowego, Opery Wrocławskiej, Kolejkowa, Juraparku Krasiejów i Energylandii! Firma Balloon Expedition przeprowadzi konkurs z niesamowitą nagrodą – lotem balonem nad Dolnym Śląskiem. Fjord Line przekaże szczęśliwcom voucher na rejs i pobyt w Norwegii. Florczyk Travel agent generalny Stena Line również w tym roku nie zawiedzie – do wygrania będzie rejs do Szwecji!

Kolejny raz przygotowaliśmy dla Was Grę Targową, w której może wziąć udział każdy odwiedzający targi. W sobotę i niedzielę, przy zakupie biletów otrzymacie mapę MTT Wrocław. Odwiedzając zaznaczone stoiska i rozwiązując zagadki, macie szansę na wygranie pobytów weekendowych dla dwóch osób. Każda wypełniona mapa to szansa na nagrodę główną!

GRA TARGOWA DLA SZKÓŁ

Nagroda dla całej klasy!

Dla grup szkolnych przygotowaliśmy również atrakcję specjalną – grę targową, która będzie odbywać się w piątek, 1 marca w godzinach 10:00 – 13:30. Tematem przewodnim zabawy będzie oczywiście „turystyka”! Zwycięzcą zostanie jedna z klas, która w nagrodę otrzyma wycieczką dla całej grupy ufundowaną przed Ski-Raft w Bardzie. Czas spędzony ze Ski-Raft to całodniowa zabawa pełna wrażeń, spływ pontonowy, przejazd kolejką turystyczną, gra terenowa, a na koniec odpoczynek przy ognisku. Zasady gry wszystkie grupy poznają podczas targów przy stanowisku Gra Targowa.

KOLEJAMI DOLNOŚLĄSKIMI NA MTT WROCŁAW

Spotkajmy się we Wrocławiu!

Dotarcie na MTT Wrocław ułatwią Wam Koleje Dolnośląskie, które na czas trwania targów przygotowały specjalną promocję! Dla uczestników przejazd pociągiem będzie o 50% tańszy. Wystarczy okazać bilet kolejowy do Wrocławia oraz bilet wstępu na MTT podczas podróży powrotnej i do domu wrócić za darmo! Pamiętajcie, że promocja obowiązuje tylko na bilety normalne i nie łączy się z promocjami handlowymi – dodaje marszałek.

TURYSTYCZNY TYDZIEŃ NA DOLNYM ŚLĄSKU

Zwiedzaj i zbieraj zniżki!

Pomimo tego, że wrocławskie targi trwają tylko trzy dni, mamy dla Was dodatkową ofertę, która trwać będzie w dniach 22 lutego – 10 marca. Turystyczny tydzień na Dolnym Śląsku to idea wspólnej i wzajemnej promocji w dolnośląskich obiektach i atrakcjach turystycznych. W akcji bierze udział 13 dolnośląskich atrakcji: Twierdza Srebrna Góra, Movie Gate – podziemia Placu Solnego, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Arado – Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze, Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Zamek Czocha, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Podziemne Miasto Osówka, Podziemia Zamku Książ w Wałbrzychu, Kolejkowo, Karkonoskie Tajemnice. Jest w czym wybierać!

Turystyczny tydzień będzie podzielony na dwie części. Aby skorzystać z promocji, należy w dniach
od 22 lutego do 3 marca odwiedzić atrakcje biorące udział w akcji.
Odwiedzenie jednej atrakcji to 50% zniżki na MTT Wrocław, natomiast odwiedzenie co najmniej dwóch oznacza dla Was wejście za darmo! Oczywiście wymagane są potwierdzenia zakupu biletów. Druga część akcji trwa w dniach
1 – 10 marca i obejmuje osoby, które uczestniczyły we wrocławskich targach.
Na podstawie wejściówek na MTT Wrocław okazanych w kasach poszczególnych obiektów, otrzymacie zniżkę na bilet wstępu. Zachęcamy do odkrywania Dolnego Śląska!

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego!

Scroll to Top