Dzień Trójkąta 2.09.2017

Kilkanaście lokalizacji, sąsiedzka strefa relaksu, architektoniczny spacer, akustyczny koncert i kulinarne sekrety osiedla – Biuro Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję Dnia Trójkąta, kulturalnego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę, 2 września, odbywać się będą bezpłatne wydarzenia angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Wstęp wolny.

Do współpracy przy Dniu Trójkąta zaproszone zostały lokalne inicjatywy, instytucje, kawiarnie i restauracje funkcjonujące na Przedmieściu. W tworzenie programu wydarzeń zaangażowali się także m.in. Muzeum Etnograficzne, Rada Osiedla, Wrocławska Rewitalizacja oraz Archicom, Angel River i Nowa Papiernia.

Dzień z życia Trójkąta

Na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Komuny Paryskiej (przy zbiegu z ul. Kościuszki) otwarta zostanie sąsiedzka strefa relaksu, w której będzie można zjeść wspólny posiłek, odpocząć na leżakach, spotkać twórców i instytucje działające na osiedlu, dołączyć do spaceru architektonicznego, a nawet zagrać w grę miejską napisaną specjalnie dla Przedmieścia. Uczestnicy Dnia Trójkąta będą mogli też wziąć udział w akustycznym koncercie w Muzeum Architektury, w rozmowach i spotkaniach wokół historii i przyszłości Przedmieścia, czytaniu performatywnym w nietypowej lokalizacji i wieczornym afterparty na Placu Społecznym. W osiedlowych kawiarniach na miłośników kulinariów będą czekały trójkątne przysmaki w specjalnych cenach, a wytrwali kolekcjonerzy w ośmiu miejscach na Przedmieściu będą mogli zdobyć pieczątki i wziąć udział w sąsiedzkiej loterii. Lokale Przedmieścia, oznaczone specjalnymi trójkątnymi symbolami, będą otwarte dłużej niż zwykle.  – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przedmieścia do wyjścia z domu i spotkania się w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze. Wrocławianom spoza osiedla chcemy z kolei pokazać nowe oblicze Trójkąta – otwartej i aktywnej części miasta, której daleko do wizerunku sprzed lat – zapowiada Natalia Romaszkan, koordynatorka programu Sąsiadujemy i działań w ramach Dnia Trójkąta.


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 w kawiarni Folgujemy, jednak do Dnia Trójkąta można dołączyć w każdej chwili. W pięciu infopunktach na uczestników czekać będą mapki wydarzenia. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Dzień Trójkąta jest częścią projektu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – Wejście od podwórza realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Scroll to Top