Dolnośląscy dziennikarze w PE w Strasburgu

W dniach 15-18.04.2019r. dziennikarze różnych mediów Dolnego Ślaska mieli okazję na zaproszenie biura PE  przebywać w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Okazja była niezwykła, gdyż była to ostatnia sesja plenarna obecnie urzędującego parlamentu przed wyborami, które odbędą się w  Polsce w  dniu 26 maja 2019r. Dla każdego obywatela Unii Europejskiej jest to ważne głosowanie , podczas niego zostaną wybrani polscy przedstawiciele w Parlamencie Europejskim.  Europosłowie podczas pięcioletniej kadencji będą mieli wpływ na uchwalenie prawa obowiązującego w Unii Europejskiej.

O obowiązkach europosła rozmawialiśmy z polskimi posłami.

15 kwietnia spotkaliśmy się z Michałem Marusikiem posłem Kongresu Nowej Prawicy do Parlamentu Europejskiego z grupy Europa Narodów i Wolności  oraz dolnośląskimi parlamentarzystami Bogdanem Zdrojewskim i Lidią Geringer de Oedenberg.

17 kwietnia po posiedzeniu plenarnym mieliśmy przyjemność spotkania z ambasadorem Januszem Stańczykiem ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy Radzie Urlopy.

Mieliśmy także okazję porozmawiać z prof. Zdzisławem Krasnodębskim wiceprzewodniczącym PE, europosłem PiS.

Z pobytu w Strasburgu powstaje film, który wkrótce zostanie opublikowany na stronie DTV24.

Sam budynek PE w Strasburgu jest ogromny i dzięki opiece polskich przedstawicieli udało nam się wypełnić zakładany, napięty program. Szczególne słowa podziękowania należą się Piotrowi Wolskiemu attache prasowemu PE w Warszawie i Łukaszowi  Kemparze – szefowi  Biura PE we Wrocławiu.

Sam Strasburg jest pięknym miastem ok 300 tysięcznym. W zabytkowym centrum nad rzeką Ill stoi XII wieczna katedra Notre Dame. Ciekawe , stare, zabytkowe kamienice, miłe kawiarenki i zielone parki tworzą wspaniały klimat spokojnego, francuskiego miasteczka.

Tekst i zdjecia Maria Nawrot

 

 

Scroll to Top