Nowe miejsce we Wrocławiu

 

W dniu dzisiejszym na terenie inwestycji firmy Unibail-Rodamco o nazwie Wroclavia odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego spółka zaprezentowała postęp prac swojego najnowszego projektu. Wroclavia to kompleks handlowo biurowy, zintegrowany z dworcem autobusowym.

 

Budowa zlokalizowana jest przy ul. Suchej we Wrocławiu na terenie dawnego dworca autobusowego, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP. Koszt inwestycji wynosi 240 mln Euro.
Na terenie budowy Wroclavii trwają już zaawansowane prace naziemne. Obecnie rozpoczęły się prace na poziomie + 2. Budowa przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.

Planowany termin ukończenia inwestycji to jesień 2017 roku.
Z chwilą ukończenia inwestycji, Wrocław otrzyma unikalny pod względem architektonicznym, nowoczesny, proekologiczny i elegancki obiekt handlowo – biurowy o powierzchni 71 000 mkw.
Wratislavia to ponad 200 sklepów, a wśród nich popularne, krajowe i międzynarodowe marki.

 

Unibail-Rodamco podpisało już umowy z największymi grupami odzieżowymi na łączną powierzchnię ponad
28 000 mkw. Wśród najemców znalazł się polski koncern odzieżowy LPP S.A., który wybrał Wroclavię do zaprezentowania takich marek jak: Tallinder, Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay. Wśród najemców znalazła się również grupa odzieżowa Inditex z takimi markami jak, Zara, Zara Home, Pull & Bear, Bershka, Oysho, Massimo Dutti oraz Stadivarius.
Znajdą się tu również sklep flagowy H&M , New Look oraz perfumerie Rossmann i Hebe. Zakupy spożywcze klienci będą mogli robić w sklepach Carrefour i Biedronce.
Kulinarna mapa Wrocławia wzbogaci się o 20 różnorodnych restauracji, które znajdą tu swoje miejsce, w tym również nieobecny dotychczas w mieście, najnowszy koncept Vapiano. Klienci będą mogli także odwiedzić dwudziestosalowe kino Cinema City, z salami VIP i pierwszą we Wrocławiu salą z technologią IMAX.
W planach Unibail-Rodamco centra handlowe to nie tylko miejsce zakupów ale także wypoczynku w otoczeniu zieleni. Wroclavia będzie obiektem, w którym zastosowane zostaną liczne rozwiązania proekologiczne. Inwestor wprowadzi monitorowanie zużycia wody za pomocą specjalnie zaprojektowanego detektora wycieków, na dachu, na poziomie +2, zostanie zagospodarowany ogród, od ulicy Joannitów budynek będzie miał „zieloną fasadę” w formie pionowych całorocznych ogrodów. Dla rowerzystów inwestor zaplanował ok 400 miejsc parkingowych.

W kompleksie Wroclavia będzie się mieścił nowoczesny dworzec autobusowy o powierzchni około 7 000 mkw. Nowy dworzec zlokalizowany na dwóch poziomach będzie przestronny, jasno oświetlony a perony zostaną ulokowane na poziomie „-2”. Ponieważ kasy będą znajdować się na poziomie „0” ruchome schody połączą perony z poczekalnią. Parking dla klientów liczyć będzie 2 300 miejsc.

 

Scroll to Top