World Press Photo 2018

Wystawa World Press Photo 2018 otwarta po raz osiemnasty w Opolu. Od 1955 roku odbywa się międzynarodowy konkurs fotografii prasowej World Press Photo.

Co roku wystawa odwiedza 100 miast w 45 krajach.Do konkursu zgłosiło się w różnych kategoriach łącznie 4 548 fotografów z 125 krajów, łącznie wpłynęło 73.044 zdjęć. Z Polski zgłosiło się 139 fotografów. Zanim zaproszeni goście mogli podziwiać wystawę, dla przedstawicieli mediów odbyła się konferencja prasowa oraz specjalne oprowadzenie przed przedstawicielkę fundacji World Press Photo – Yi Wen Hsia. Podkreśliła ona jak bardzo cieszymy się, z prezentowania najlepszych fotografii właśnie w Opolu.

W tym roku dodała również że pojawiła się nowa kategoria – przyroda, która generalnie traktuje o tym, w jaki sposób działalność człowieka wpływa na otaczające nas środowisko. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Ronaldo Schemidt i jego zdjęcie pt. “Venezuela Crisis”.Jury wybrało również 42 fotografów

w 8 kategoriach:

Sprawy współczesne,
Środowisko (nowa kategoria),
Życie codzienne,
Wiadomości,
Projekty długoterminowe,
Przyroda,
Ludzie,
Sport,
Wydarzenia.

Wystawa czynna jest codziennie od 24 listopada do 16 grudnia w godz.10.00 – 20.00.
7 grudnia wystawa czynna w godz.10.00 – 22.00Bilety: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy. Galeria Sztuki Współczesnej mieści się Pl. Teatralny 12. Warto wybrać się aby choć przez krótki moment oderwać się od świątecznego rozgardiaszu i oddać się chwili zadumy nad fotografią która niejednokrotnie przedstawia różne aspekty życia codziennego.

Fot. i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top