Tulia nowe brzmienie folkloru

Piątek 8 lutego w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbył się koncert zespołu Tulia. TULIA to głosy Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak. Dziewczyny pojawiły się po raz pierwszy w Opolu z pełnym koncertem od 55.KFPP który był dla nich szczęśliwy.

Wykonanie utworu „Jeszcze Cię nie ma”,pozwoliło im zdobyć najważniejsze nagrody:

– głosami widzów Nagrodę Publiczności Konkursu Premier im. Karola „Papy” Musioła, czyli tzw. Karolinkę

– głosami Jury Nagrodę Konkursu Premier

– Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, przyznaną zespołowi za twórcze i nowatorskie podejście do tradycji polskiej muzyki ludowej.

Oczekiwania publiczności ale również sporej grupy opolskich dziennikarzy potwierdziło słuszność wyboru. Koncert to niesamowita dawka energii i przebojów w wykonaniu Tuli.Zespół uwiódł publiczność i wprowadził w stan muzycznego uniesienia. Dziewczyny wspominały swój występ na Opolskim festiwalu ale również żartowały. Zaśpiewały na zakończenie również utwór dedykując go Stanowi Borysowi “Jaskółka”(trzeci bądź czwarty raz) podkreślając że wykonują go tylko w wyjątkowych miejscach.

Trasa zespołu trwa więc warto śledzić informacje gdzie się pojawią. Za organizację koncertów odpowiada firma KM Events / Kindla Music która również opiekuje się zespołem. 

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top