Tu nie ma na co czekać – premiera w Capitolu

W najbliższy piątek i sobotę na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol można zobaczyć nowy spektakl teatru tańca. Tu nie ma na co czekać to dzieło Jacka Gębury, reżysera i twórcy choreografii, oraz czterech tancerek: Marii Jaworek, Marty Hichel, Moniki Kolbusz i Martyny Rak.

Inspiracją stała się dla nich sztuka Samuela Becketta Czekając na Godota, czyli opis stanu oczekiwania na coś, co nigdy się nie stanie, na kogoś, kto nigdy nie nadejdzie.

Ale – na przekór bezsensowi sytuacji – można czekanie potraktować jako szansę. Na nawiązanie relacji, na znalezienie przyjemności, na przerwanie łańcucha biernego czekania na wszystko. Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka Meredith Monk.

Człowiek czeka, żeby położyć się spać, i czeka, żeby się obudzić. Czeka, żeby się ożenić, i czeka, żeby się rozwieść. Czeka na deszcz, czeka, aż przestanie padać. Czeka na posiłek, a kiedy go zje, czeka na następny. Czeka w poczekalni u psychiatry razem z bandą pomyleńców i sam nie wie, czy jest jednym z nich

Charles Bukowski Szmira

Spektakl na Scenie Restauracja
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

14 września, godzina 19:00
15 września, godzina 18:00
Czas: 50 minut
Bilety 15 zł

Foto z próby: Anna Krych

Scroll to Top