Strefa Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław działa już od od pół roku.Instytucja, za której powołaniem optowała Rada Miejska, wyrosła na bazie doświadczeń obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Biura Festiwalowego Impart 2016. Na konferencji prasowej w dniu 20 czerwca 2018 posumowano i przedstawiono program działania strefy. Oparła ona swoją działalność na organizacji festiwali, prowadzeniu programów animacyjnych i edukacyjnych oraz miejsc kultury, firmowała już dziesiątki wydarzeń.

Jazz nad Odrą, Europejska Nocy Literatury i WROsound to duże imprezy w których mogliśmy uczestniczyć. Jazz nad odrą to 35 tys. melomanów i tu jak dodaje Leszek Możdżer “publiczność dopisała, artyści dojechali Organizacyjnie także wyszło bardzo dobrze, więc można powiedzieć, że festiwal stoi na wysokim poziomie. Dominika Kawalerowicz, dyrektor programowa Strefy Kultury Wrocław odpowiadała natomiast o 7. Europejskiej Nocy Literatury i zapowiedziała że w kolejnym roku możemy ponownie oczekiwać na spotkanie z literaturą. Przedmieście Oławskie w trakcie nocy odwiedziło 12 tys wrocławian i gości aby posłuchać m.in Magdalenę Kumorek, Dawida Ogrodnika, Halinę Rasiakównę, Justynę Sobolewską, Zofię Wichłacz, Grażynę Wolszczak, Wiktora Zborowskiego. Kolejnym festiwalem który został podsumowany był WROsound tu mowa była o zmianie formuły i daty na czerwcową co okazało dobrym krokiem.Szczegóły zakończonego 16 czerwca WroSound przedstawiła Daria Kubasiewicz, odpowiedzialna za promocję festiwalu.

25 Jubileuszowa Non Sola Scripta to wydarzenie na które zapraszał Andrzej Chorosiński, dyrektor artystyczny festiwalu i podkreślał on że czeka nas sporo premier oraz ciekawych koncertów.Odbywać się one będą co niedziele, do 2 września w kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Festiwal startuje już 1 lipca a bilet można kupować na stronie strefakultury.pl, w kasie Impartu oraz na platformie eventim.pl i w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn. Music Power Explosion już 13 lipca zawita na Stadionie Wrocław jest to możliwość zobaczenia po raz drugi w naszym kraju czołówki najlepszych DJ światowych. Organizatorem jest Strefa Kultury Wrocław w kooperacji z agencją Prestige MJM. Wejściówki po 299 zł (płyta stadionu) i 315 zł (trybuny) na ebilet.pl oraz w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn.

6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” to ostatnia z dużych imprez która zawita do Wrocławia już 4 października i potrwa do 7 października br. tu o szczegółach opowiadała Wiktoria Wiktorczyk koordynatorka festiwalu. By nie przegapić kulturalnych informacji warto wchodzić na stronę https://strefakultury.pl/ bo są tu wszystkie szczegóły kulturalnych wydarzeń.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki DTV24 Opole

Scroll to Top