Premiera na Świebodzkim

BIEDERMANN I PODPALACZE Maxa Frischa,  reżyseria i opracowanie muzyczne SILKE JOHANNA FISCHER,  przekład SŁAWA LISIECKA,  scenografia i kostiumy STEFAN MORGENSTERN
wideo LUCIA MEINHOLD

Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność oraz gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło to jak podpisanie cyrografu z diabłem.
Niemiecka rezyserka SILKE JOHANNA FISCHER w swej sztuce odnosi sie do postawy Biedermanna właściciela apartamentu. Całodobowy  monitoring daje mu złudne poczucie  bezpieczeństwa.

Tymczasem  do jego domu podstępem dostają sie dwaj ludzie, zapaśnik i były kelner. Brak asertywności głównego bohatera sprawia, że to podpalacze oswajają i wykorzystują gospodarza. To komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeństwo. Sztukę ogląda się świetnie a główni bohaterowie

Gottlieb Biedermann CEZARY ŁUKASZEWICZ
Babette Biedermann IWONA Natalia Stankiewicz

grają swoją rolę brawurowo. Warto wybrać się na ten spektakl grany w Teatrze Polskim Scena na Świebodzkim. Premiera 19 maja.

Scroll to Top