Polska Akademia Dzieci w DSW

Już jutro 11-letnia Wiktora wygłosi wykład o podwodnych jaskiniach dla blisko 300 dzieci.

Wewnętrzne piękno czyli Ziemia od środka, to temat przewodni kolejnego spotkania 300 dzieci edukacyjnego projektu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W piątek 23 marca o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW wykład o podwodnych jaskiniach wygłosi 11-letnia Wiktoria Zimerman. Gościem specjalnym będzie speleolog Szymon Kostka. Wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo w internecie.

W piątek 23 marca o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów weźmie udział w kolejnym spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 6. edycja edukacyjnego projektu organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym w tym roku jest Miasto Wrocław. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.

Czy podwodna jaskinia może być widziana z kosmosu? Czy i kto dzisiaj zamieszkuje jaskinie? Czy rosną tam jakieś rośliny? Na te i wiele innych pytań odpowie 11-letnia Wiktoria Zimerman, która wygłosi wykład o podwodnych jaskiniach. Wykład młodej ekspertki uzupełni gość specjalny – Szymon Kostka, którego największą pasją jest speleologia, czyli odkrywanie i badanie jaskiń. Badaniem jaskiń zajmuje się od 30 lat. Jest współautorem odkrycia najgłębszej/najdłuższej jaskini w Polsce oraz ostatnich odkryć w Jaskini Niedźwiedziej. Spędził kilka lat w Arktyce, gdzie zajmował się pracą dla Instytutu Geofizyki PAN, oraz badał jaskinie w lodowcach.

Oglądaj transmisję na żywo w internecie!

Wszystkie spotkania Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej są transmitowane na żywo w internecie. Wystarczy wejść na stronę www.dsw.edu.pl/polska-akademia-dzieci i bezpłatnie można obserwować zarówno wykład młodego jak i dorosłego eksperta.

Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym VI edycji projektu jest Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad projektem objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Partnerem projektu jest Robo Camp.

Scroll to Top