NARODOWY BALET GRUZJI “SUKHISHVILI”

NARODOWY BALET GRUZJI “SUKHISHVILI” w niedzielny wieczór pojawił się w Opolskiej Stegu Arenie i dał niezapomniane show 100 tancerzy i orkiestra na scenie wywoływało wśród publiczności nieskrywany zachwyt.

Gruziński balet narodowy “Sukhishvili” składa się z 500 tancerzy i własnej orkiestry.

W swojej historii zespół wyruszył na ponad 300 tournee, 11 razy objechali 5 kontynentów, 90 krajów, odbyli 13 000 koncertów, które łącznie widziało ponad 7,5 mln widzów.

Występ zespołu został uznany “najlepszym show na Broadwayu”, a w Australii zespół był uznany za “ósmy cud świata”!
Na najsłynniejszej scenie w La Scala po koncercie kurtynę podnoszono 14 razy, czym był pobity rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy “Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych gruzińskich tańcach. Żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, założyciele stworzyli nowe układy, które oczywiście zanurzone były w folku i połączyli je ze współczesnymi krokami.

Występ grupy Sukhishvili to spektakularne i bardzo dynamiczne show dla całej rodziny: od dzieci po seniorów. Nie ma czasu na nudę. Są elementy sztuk walki, akrobacje. W dodatku tancerze mają przepiękne, bardzo dopracowane, kolorowe kostiumy.

NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN
“Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować! A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność”.

The Washington Post (USA)
SZTORM NA SCENIE
“Gruzińscy artyści – sama doskonałość. To nawet nie taniec, to – lot. Sztorm na scenie”.
Daily Mirror (Great Britain)

CZAR Z GRUZJI
“Dwie z połową godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarogodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji”
New York Post (USA)

Oficjalna strona http://www.sukhishvili.pl
Najbliższa trasa koncertowa już dobiega  końca, choć zespół wystąpi jeszcze  16.11.2019 w Inowrocławiu HWS 19:00 i 17.11.2019 w Wałbrzych Aqua Zdrój 19:00. Zapraszamy,  jeżeli nie uda wam się pojawić na Narodowym Balecie Gruzji już niedługo kolejna szansa na niesamowite przeżycia-  na Rosyjskim Klasycznym Balecie Moskwy, który pojawi się u nas w kraju z Jeziorem Łabędzim. Warto śledzić naszą stronę ,ponieważ informacje o tournee już wkrótce.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Scroll to Top