Młynarski ma własny skwer we Wrocławiu

W sobotę 24 marca o godz. 15 przed Teatrem Muzycznym Capitol odbyła się uroczystość odsłonięcia tabliczki z imieniem nowego patrona skweru.

– Wojciech Młynarski, poeta piosenki, autor tekstów i librett, tłumacz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk i artysta kabaretowy, pomagał pokoleniom interpretować rzeczywistość, uczył i przypominał nam siłę i znaczenie słowa – powiedział Paweł Krupski, główny producent Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wspominał Mistrza i mówił o tym, jak ważne są dziś jego słowa dla młodzieży, a Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, wyraził nadzieję na zmianę adresu teatru na “skwer im. Wojciecha Młynarskiego 1”.

Tablicę odsłonili Rafał Dutkiewicz i Jan Emil Młynarski, syn Wojciecha. Mówił on o związkach ojca i rodziny Młynarskich z Wrocławiem, o tym, że Wrocław jako pierwszy nadał imię Wojciecha Młynarskiego w przestrzeni publicznej, i o nadziei na to, że odwiedzający ten skwer będą przypominać sobie frazy z utworów ojca.

Studentki Studium Musicalowego Capitol: Anna Mazurek, Aleksandra Szurgot, Katarzyna Miednik, Julia Stalończyk, Malwina Kulisiewicz, Karolina Moc i Barbara Gołębiowska zaśpiewały fragmenty piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego (Tak bym chciała kochać już, Balladę o strachu na wróble, Po co babcię denerwować, Jeszcze w zielone gramy, Balladę o chirurgii plastycznej, Moje serce to jest muzyk). Akompaniował im Piotr Dziubek.
j.Kiszkis

Scroll to Top