Już w piątek Koncert Finałowy 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

W środę na Dużej Scenie Capitolu oglądaliśmy popis aktorski i wokalny  Natalii Sikory w roli Edith Piaf. To była doskonała interpretacja  piosenek napisanych przez Jeana Cocteau.  Paweł Ciołkosz i Natalia Sikora w spektaklu o małżeńskich perypetiach Edith Piaf rozbawili publiczność a piosenki wykonane przez Natalię Sikorę przeniosły nas w cudowny czas paryskiego high life.

Maria Nawrot

W piątek 23 marca na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol odbędzie się Koncert Finałowy 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Koncert grany jest dwa razy, o godz. 16 i o godz. 20. Za każdym razem składa się z dwóch części: występów finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i spektaklu muzycznego w reż. Ewy Kaim pt. “CO TO ZA DOM!”.

O godz. 16 najpierw występują finaliści, śpiewający po dwie piosenki, potem 15-minutowa przerwa i “CO TO ZA DOM!”.

O godz. 20 widzowie oglądają najpierw “CO TO ZA DOM”, po kwadransie przerwy – finalistów, którzy tym razem śpiewają po jednej piosence, a po ich prezentacji – wręczenie nagród festiwalu.

Jurorzy konkursu interpretacji – w tym roku są to: Maja Kleszcz, Agnieszka Szydłowska, Jan Nowicki, Jacek Ostaszewski i Cezary Studniak .

Tegoroczni finaliści to: Beata Banasik, wokalistka; Wojciech Dereń, aktor Cloud Theater i Teatru Neon z Wrocławia; Emilia Kudra, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru V6 z Łodzi; studenci Akademii Sztuk Teatralnych – Stanisław Linowski i Małgorzata Walenda z Krakowa oraz Kinga Zygmunt z Wrocławia; Marcel Sabat – aktor i projektant mody.

W spektaklu muzycznym “CO TO ZA DOM!” widzowie usłyszą m.in. piosenki Lao Che, Siekiery, Kultu, Czesława Niemena w interpretacji Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Globisza, Jerzego Treli, Romana Gancarczyka, Aleksandry Adamskiej, Weroniki Kowalskiej i Eweliny Przybyły.

Masz internet? Masz w domu Finał Konkursu!
Dobra wiadomość: będzie można posłuchać i obejrzeć występy finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki nie wychodząc z domu. Zapraszamy na dwie transmisje z Teatru Muzycznego Capitol:

O godz. 16: można posłuchać streamingu w Radio Wrocław Kultura na radiowroclawkultura.pl – to pierwszy Koncert Finałowy, czyli ten, w którym finaliści śpiewają po dwie piosenki.
Po godz. 21 rozpocznie się streaming video na stronie ppa.wroclaw.pl – to drugi Koncert Finałowy, czyli ten, w którym finaliści śpiewają po jednej piosence, a na koniec wręcza się nagrody.

Wg. PPA

Scroll to Top