Jesień pełna atrakcji w Kinie Nowe Horyzonty

Krótsze dni i chłodniejsze wieczory nie są nam straszne. Kino Nowe Horyzonty zaprasza na szereg wydarzeń specjalnych, które rozpoczną się wczesną jesienią.

21-29 września – 6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Filmy dla młodych widzów to niezwykle barwny i różnorodny, ale wciąż niedoceniony segment sztuki filmowej. Festiwal Kino Dzieci nadrabia to niedopatrzenie – już po raz szósty prezentując przegląd najnowszych i najciekawszych produkcji dla dzieci z całego świata. Oprócz pokazów filmowych, w programie znajdą się m.in. warsztaty dla rodziców oraz dyskusje. Organizatorzy zapraszają widzów w wieku 4-12 lat (i zapewniają, że dorośli też nie będą się nudzić).

25 września, godz. 19:30 – Moje filmy: Natalia Grosiak – „Samotni”, reż. David Ondříček

Kontynuacja popularnego cyklu, w ramach którego znane wrocławianki i znani wrocławianie prezentują swoje ulubione filmy (pokaz + dyskusja po seansie; w KNH gościli do tej pory: Olga Tokarczuk, Rafał Dutkiewicz, Lech Janerka i Jan Miodek). Nowy sezon rozpocznie się od spotkania z Natalią Grosiak. Wokalistka związana m.in. z Mikromusic wybrała „Samotnych” – kultowy komediodramat czeskiego reżysera, Davida Ondříčka.

24-29 września – 8. Avant Art Film

Filmowa reprezentacja festiwalu Avant Art. W programie kinowe portrety postaci i zjawisk, które oddychają alternatywą. Wśród nich m.in. „PJ Harvey. A Dog Called Money” – opowieść o pisaniu i nagrywaniu „The Hope Six Demolition Project” czy „Swans. Where Does A Body End?” – portret legendy post-punku.

19 września, godz. 19:30 – Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne: „O krok od sławy”

We wrześniu powraca cykl „Między słowami”, organizowany we współpracy z Oddziałem Dolnośląsko- Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. W ramach wydarzenia organizatorzy zachęcają do wspólnego spoglądania na film z różnych perspektyw, analizowania i poszukiwania nowych znaczeń. Na otwarcie – nagrodzony Oscarem film Morgana Nevilla, portret chórzystek i chórzystow, ukrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XXI wieku.

W październiku (2-6.10) zapraszamy na siódmą odsłonę MIASTOmovie, której tematem przewodnim będzie architektura publiczna. W listopadzie polecamy jubileuszową, dziesiątą edycję American Film Festival (5-11.11), Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków (15-17.11) i Tydzień Filmu Niemieckiego (22-28.11). Jesienią powrócą także nasze stałe cykle – Akademia Kina Światowego i Akademia Polskiego Filmu; cały czas zapraszamy również na Wózkownię – pokazy dla rodziców z dziećmi, poranki filmowe, Nowe Horyzonty dla Seniora czy transmisje oper, baletów i spektakli teatralnych.

Więcej szczegółów na www.kinonh.pl.

Scroll to Top