Dziura w głowie w DCF

Bartłomiej Topa, jeden z najbardziej wszechstronnych i popularnych polskich aktorów, będzie gościem kolejnego „Magla Filmowego” w Kinie DCF 11 czerwca o godz. 19.00. Spotkanie będzie połączone z pokazem filmu Piotra Subbotki „Dziura w głowie” z Bartłomiejem Topą w roli głównej.

 

W „Dziurze w głowie” Bartłomiej Topa wciela się w postać aktora, który wraz z trupą teatralną objeżdża wsie w okolicach granicy z Białorusią, wystawiając sztukę Thomasa Bernharda „Komediant”. Treść sztuki zaczyna coraz bardziej przenikać się z życiem bohatera i przypominać bolesną rzeczywistość, w której tkwi – i z której można uciec tylko w donkichotowskie szaleństwo.

„Dziura w głowie” to wymagające kino z oszałamiającymi zdjęciami Wojciecha Staronia. Film Piotra Subbotki z 2018 roku wejdzie na ekrany kin dopiero jesienią, ale w ramach Magla Filmowego w Kinie DCF będzie można go obejrzeć już w najbliższy wtorek. Bartłomiejowi Topie towarzyszą znakomici aktorzy, wśród nich znani z dawnego Teatru Polskiego we Wrocławiu Marta Zięba i Andrzej Szeremeta.

Bartłomieja Topę publiczność pokochała za role w filmach Wojciecha Smarzowskiego, w których gra zawsze niejednoznaczne, wyraziste postaci, ale też za udział w serialach „Złotopolscy” i „Wataha”.

O Maglu Filmowym:

Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show” z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

„Magiel Filmowy” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą – uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

Scroll to Top