,,CHROMA: KSIĘGA KOLORÓW” JUŻ 27 LIPCA WE WROCŁAWSKIM CAPITOLU

Premiera „Chromy: Księgi kolorów” będzie miała miejsca 27 lipca 2019, podczas festiwalu Nowe Horyzonty na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol, kolejne spektakle w dniach 28-30 lipca 2019. Bilety w cenie 25-30 zł są dostępne u organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem – Jarman pisał tę książkę, umierając na AIDS i tracąc wzrok.

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty przygotowuje światową prapremierę spektaklu „Chroma: Księga kolorów” według książki Dereka Jarmana.

Wrocławską „Chromę” wyreżyserował Rafał Matusz, muzykę napisał Piotr Dziubek, multimedia przygotował Zachariasz Jędrzejczyk, ruch sceniczny – Małgorzata Fijałkowska. Autorem polskiego przekładu książki i współdramaturgiem spektaklu jest Paweł Świerczek. Reżyseria świateł – Jakub Frączek.

Na scenie zobaczymy Błażeja Wójcika z Capitolu i Przemysława Kozłowskiego z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w aktorskim dwugłosie odchodzącego artysty i jego alter ego, przewodnika po świecie ciemności, który pomaga mu przejść na drugi brzeg. Towarzyszyć im będą Katarzyna Płachta-Styrna na altówce i Emilia Danilecka na wiolonczeli.

Scroll to Top