Accademia dell’Opera

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Accademia dell’Opera, którego celem jest wprowadzenie najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu. Co kryje się pod tajemniczym słowem opera? W języku włoskim oznacza to dzieło, w którym bardzo ważną rolę odgrywają śpiewacy i balet. Jeszcze w tym sezonie rozpoczynamy cykle edukacyjne dla dzieci dotyczące tych dwóch dziedzin. Wierzymy, że udział w proponowanych zajęciach pozwoli dzieciom rozwijać swoją wrażliwość i pełniej uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych .

Pierwszy cykl „KOLORATURA I FALSET – od piosenki do arii”, wprowadzi dzieci w alfabet wokalistyki operowej. Głos ludzki należy do najpiękniejszych instrumentów. Podczas pierwszego spotkania dowiemy się, który z głosów śpiewa najwyżej , a który brzmi nisko i czy każdy może zostać solistą opery. Poznamy również galerię zespołów, w których głosy tworzą duet, tercet oraz kwartet wokalny. Będziemy nasłuchiwać melodii ukrytych w operach znanych mistrzów: G. Verdiego, W.A. Mozarta, czy twórcy polskiej opery narodowej S. Moniuszki.

Drugi cykl to „PACZKA – POINTA – PIRUET”, który odsłoni przed dziećmi kulisy świata baletu. Dzieci zobaczą z bliska kostiumy oraz baletowe akcesoria i przekonają się, czy paczka to grupa przyjaciół, w której pas de deux jest niegrzeczne, a piruet zawsze stanie w obronie dzieci. Zaprosimy dzieci do sali prób, gdzie przy wielkich lustrach poznają podstawowe pozycje baletowe i kroki tańców, które znamy z najsłynniejszych oper takich jak „Straszny dwór” S. Moniuszki, czy „Krakowiacy i Górale” W. Bogusławskiego/J. Stefaniego. Ostatnie zajęcia tego cyklu odbędą się na scenie, gdzie tancerze Baletu Opery Wrocławskiej zaprezentują przygotowanie sceniczne, jakie towarzyszy im podczas występów.

Terminy: oba cykle ruszają w niedzielę 25 marca 2018 roku, a każde kolejne zajęcia w obu proponowanych cyklach będą się odbywać w ostatnią niedzielę miesiąca.

Godziny zajęć:

– Cykl „PACZKA – POINTA – PIRUET” godz. 11:00 – 12:00

– Cykl „KOLORATURA I FALSET – od piosenki do arii” godz. 13:00 – 14:00

Wiek uczestników: 4- 7 lat

Liczebność grupy: 20 – 100

Cena biletów:

Cykl „PACZKA – POINTA – PIRUET”; 1 zajęcia: 20 zł , karnet na 4 spotkania w ramach cyklu: 60 zł

– Cykl „KOLORATURA I FALSET – od piosenki do arii”; 1 zajęcia: 20 zł , karnet na 4 spotkania w ramach cyklu: 60 zł

Rezerwacji można dokonać w Dziale Promocji i Obsługi Widzów pod numerem telefonu +48 71 370 88 80 oraz pod adresem accademia@opera.wroclaw.pl Zapraszamy po odbiór biletów do kasy Opery Wrocławskiej.

Scroll to Top