57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki wystartował

Na scenie opolskiego amfiteatru zaśpiewały wielkie gwiazdy. W plebiscycie „Od Opola do Opola” zwyciężyła sanah. Koncert o tej samej nazwie rozpoczął święto polskiej piosenki w Opolu.

Koncert „Od Opola do Opola” obfitował w gwiazdy. Na scenie zobaczyliśmy braci Golec uOrkiestra, Cleo, Viki Gabor czy Lanberry.

Z okazji koncertu ruszył plebiscyt o tej samej nazwie, którego celem było wyłonienie największego przeboju koncertu. To widzowie w Amfiteatrze i przed telewizorem mogli oddać głos na swojego faworyta i ulubioną piosenkę.

Wśród nominowanych artystów do plebiscytu znaleźli się: Viki Gabor (Superhero), Cleo (Dom), Bartas Szymoniak (Wojownik z miłości), Natalia Zastępa (Rudy), Weronika Juszczak (Sprint), sanah (Melodia), De Mono (Prosto w serce), Marcin Sójka (Lepiej), Enej (Ostatni raz), Piotr Cugowski (Takich jak my nie znał świat),Kamil Bednarek (Bądź przy mnie), Alicja Szemplińska (Prawie my), Lanberry (Tracę).

Największą liczbę głosów uzyskała sanah, a jej utwór „Melodia” okazał się największym hitem.

„Melodia” to drugi singiel z debiutanckiej płyty sanah. Mimo, że nikt tego się nie spodziewał, piosenka dorównała popularnością „Szampanowi” – pierwszej odsłonie z płyty, trafiając na szczyt list przebojów, przez kilka tygodni będąc najczęściej graną piosenką w polskich stacjach radiowych i finalnie osiągnął status Podwójnej Platyny.

Zdjęcia Mariusz Kunicki

tekst Maria Nawrot

Scroll to Top