56 KFPP w Opolu rozpoczęty


Święto Polskiej piosenki w Opolskim Amfiteatrze rozpoczęło się na dobre w piątek 14 czerwca  i potrwa do poniedziałku 17 czerwca .
Zanim na scenie pojawili się debiutanci festiwalowa publiczność mogła posłuchać koncertu “Od Opola do Opola”. W trakcie koncertu zostały zaprezentowane wydarzenia, które odbyły się w okresie od czerwca 2018 do czerwca 2019 a podsumowującym ten okres był Marek Sierocki . Prowadzenie koncertu powierzono Tomkowi Kamelowi. Zobaczyliśmy  m.in
Sławka Uniatowskiego,
Katarzynę Wilk,
Katarzynę Moś,
Antka Smykiewicza,
TULIĘ
Mateusza Ziółko


Warto również napisać o tym ,że  piątkową gwiazdą pierwszego koncertu miała być Edyta Górniak. Choć wokalistka pojawiła się na próbie nie dotarła na koncert – została odwieziona z hotelu w którym spała do szpitala z podejrzeniem przedzawałowy.Ta informacja poruszyła wszystkich a niezawodna publiczność odśpiewała w amfiteatrze dla Edyty “Sto lat”.

Drugim koncertem piątkowego wieczoru były “Debiuty” gdzie dwunastu wykonawców rywalizowało o Nagrodę im. Anny Jantar i opolską Karolinkę. Nagroda trafiła do Sargisa Davtyana, za wykonanie utworu “Powiedz”. Nagrodę publiczności zgarnęła Aleksandra Nykiel, laureatka „Szansy na Sukces. Opole 2019”.
Sargis Davtyan odbierając nagrodę z rąk prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego nie kryły zaskoczenia i był faktem wygranej bardzo wzruszony. Festiwal to nie tylko amfiteatr i to co dzieje się na scenie to również zaplecze i ścianka na której pojawiają się gwiazdy zarówno przed jak i po występie.

Sobotni wieczór to koncert “Premier” oraz „Walizki moje pełne snów…”To koncert piosenki literackiej i kabaretowej, której motywem jest podróż. Podróż jako siła napędowa, spełnianie marzeń i własny rozwój. Niedziela to koncert „Nie pytaj o Polskę – 30 LAT WOLNOŚCI” To niezwykły koncert, z udziałem artystów urodzonych po 1989 roku oraz uznanych gwiazd polskiej piosenki, które zaśpiewają przeboje ostatniego trzydziestolecia. Wszyscy wykonawcy w opolskim amfiteatrze wystąpią w towarzystwie Orkiestry Grzegorza Urbana oraz Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

Transmisje wszystkich koncernów Festiwalu w TVP1, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP VOD, w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej TVP.Ostatni koncert 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki już w poniedziałek (17 czerwca).

Na scenie młodzi i zdolni przedstawiciele szeroko rozumianej sceny alternatywnej. Szczególny jubileusz, bo 40-lecie działalności artystycznej świętować będzie Tomasz Lipiński, któremu zostanie poświęcona druga część koncertu.Na scenie wystąpią m.in:The Dumplings
Rebeka
Barbara Wrońska
Miuosh
Lao Che

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top