55 KFPP w Opolu już od piątku

55.KFPP w Opolu rozpocznie się już od piątku 8 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Choć do sygnału festiwalowego zostało jeszcze kilka dni, próby w amfiteatrze trwają w najlepsze.

Gigantyczna scenografia która powstała na potrzeby tegorocznej imprezy naprawdę robi wrażenie. Poniedziałek do próby muzyczne orkiestry Grzegorza Urbana która towarzyszy na scenie artystom jak Rafał Brzozowski, Katarzyna Cerekwicka, Halina Mlynkova, Natalia Szroeder, Marek Piekarczyk czy Ifi Ude.

Natomiast od wtorku 7 czerwca na deskach opolskiego amfiteatru zaczęły pojawiać się gwiazdy. Pierwszy koncert którego próby muzyczno – kamerowe odbyły się to niedzielny koncert Stulecie Polskiej Piosenki tu na scenie pojawili się m.in.zespół Feel, De Mono, Kasia Moś, Katarzyna Kowalska czy Krzysztof Zalewski. Pomysł koncertu jest taki że artyści mogli wybrać piosenki z repertuaru innych gwiazd. Zespół Feel wykona np.Wechikuł Czasu grupy Dżem, Krzysztof Zalewski Dziwny jest ten świat Czesława Niemena zaskoczeń na pewno będzie dużo więcej bo gwiazdy szykują na tą okazję różne niespodzianki.

Drugim koncertem którego próby odbyły się we wtorkowe popołudnie był koncert Od Opola do Opola. Koncert ten podsumowuje to co wydarzyło się w polskiej muzyce w ostatnim roku. Wykonawcy tego koncertu to Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem która zaprezentuje utwór z nowej płyty jak swoje starsze przeboje, Sarsa, Margaret z zespołem CELLO BROTHERS , Groome z towarzyszeniem grupy Red Lips czy Edyta Geppert.

Największą gwiazdą dnia okazał się Sławomir który po raz pierwszy pojawił się w legendarnym amfiteatrze. Podkreślał on że Opole to ważne miejsce na mapie polskiej muzyki. Udzielając bardzo chętnie wywiadów i przysłuchując się próbom innych gwiazd. Środa to próby do koncertów ‘Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia Ja to mam szczęście oraz ”Premiery natomiast czwartek Debiuty oraz Przebój na Mundial. Bilety na niektóre koncert są jeszcze w sprzedaży ale warto się pospieszyć bo znikają one błyskawicznie. Kto natomiast nie dotrze do amfiteatru będzie mógł obejrzeć festiwal w TVP ponieważ każdy z koncertów będzie transmitowany na żywo.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Scroll to Top