55 Festiwal Opolski rozpoczęty

Święto Polskiej piosenki w Opolskim amfiteatrze rozpoczęło się wczoraj na dobre i potrwa do poniedziałku. Czeka nas na pewno dużo muzycznych wrażeń i niespodzianek. Piątek to oprócz konkursu piosenek mundialowych debiuty.

Choć amfiteatr zamienił się w wielką strefę kibica w momencie rozpoczęcia wieczornej transmisji nie było na widowni tłumów. Pomysł na koncert był fajny natomiast wplecenie transmisji meczu już mniej.

Choć po meczu pojawiło się jeszcze trochę ludzi nie wszystkie miejsca były zajęte a telewizja ratowała się przebitkami na dobrze bawiący się ludzi.. Nagrody które zostały wręczone tego dnia to dla grupy Kombi statuetka za przebój mundialowy, dla Sióstr Melosik statuetka i nagroda publiczności. Debiuty wygrała w tym roku opolsko-wrocławska grupa Girls on Fire która otrzymała nagrodę Nagroda im. Anny Jantar i statuetkę Karolinki.

Występ dziewczyn jeszcze przed festiwalem budził sporo emocji ale były one na tyle charakterystyczne że odbierając nagrodę z rąk prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego nie kryły zaskoczenia.Tradycji stało się zadość i zanim rozpoczęło się muzyczne świętowanie nad amfiteatrem przeszła ulewa. Festiwal to nie tylko amfiteatr i to co dzieje się na scenie to również zaplecze i ścianka na której pojawiają się gwiazdy zarówno przed jak i po występie.

Dzisiejszy wieczór to koncert Piosenek literackich i kabaretowych stulecia Ja to mam szczęście oraz Premiery i na ten koncert resztka biletów jest jeszcze do kupienia w kasach.Natomiast na niedzielne koncerty Od Opola do Opola i Piosenka Ci nie da zapomnieć i Koncert przebojów stulecia biletów brak. Zapraszamy do amfiteatru jak również przed telewizory bo zapowiadają się piękne koncerty.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki – Opole

Scroll to Top