39 Przegląd Piosenki Aktorskiej wystartował

39. Przegląd Piosenki Aktorskiej wystartował wczoraj we Wrocławiu i potrwa do 25 marca. Pierwszy koncert to II etap Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Na scenie Impartu zaprezentowało się dwudziestu wykonawców wykonując przed jury po dwa utwory.

Mogły to być kompozycje własne lub utwory które znamy z innych wykonań.Członkowie jury to: Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak.Wybór był trudny i w niektórych przypadkach jurorzy decydowali się na trzecia dodatkową piosenkę aby móc lepiej podjąć decyzję o wyborze. W czasie gdy w Imparcie trwała rywalizacja na scenie Teatru Muzycznego Capitol oraz Wrocławskiego Teatru Współczesnego odbywały się koncerty z Nurtu OFF. Na zakończenie poznaliśmy wyniki II etapu KAIP.


Do trzeciego etapu który odbedzie się już w piątek 23.03 na scenie Capitolu przeszli:

Beata Banasik – wokalistka, laureatka wielu konkursów piosenki; zaśpiewała „Dziwny jest ten świat” Niemena i „Youkali” Rogera Fernaya z muzyką Kurta Weilla.

Wojciech Dereń – aktor Cloud Theatre i Teatru Neon z Wrocławia. Zaśpiewał „Jednego serca” Niemena z tekstem Adama Asnyka i „Redemption Song” Boba Marleya.

Emilia Kudra, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru V6 w Łodzi. Zaśpiewała „Zośkę wariatkę” z muzyką Piotra Hertla do słów Juliana Tuwima i „Piosenkę starych kochanków” Jacques’a Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Stanisław Linowski, student Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W konkursie zaśpiewał „Trwogę” Zbigniewa Wodeckiego z tekstem Jana Wołka i „mpaKOmpaBIEmpaTa” Lao Che.

Marcel Sabat – aktor filmowy i teatralny, projektant mody; w konkursie zaśpiewał „Tous les memes” („Wszyscy tacy sami”), utwór napisany i skomponowany przez belgijskiego artystę Stromae, przetłumaczony przez Zdzisława Pruskiego; „Gdyby wódkę pić sam człowiek mógł” Włodzimierza Wysockiego w tłumaczeniu Marleny Zimnej i „Ring of Fire” Johnny’ego Casha.

Małgorzata Walenda studiuje w Akademii Sztuk Teatralnych. Zaśpiewała medley „Do kogo idziesz”/„Ogień” (tekst: Bogdan Loebl, muzyka: Tadeusz Nalepa) i „Oczko” z tekstem i muzyką Natalii Grosiak.

Po pełnym emocji dniu odbył się w Klubie Festiwalowym bardzo energetyczny koncert zespołu Konopians, który zagrał stare dobre reggae i ska.

Tekst Mariusz Kunicki , zdjęcia Maria Nawrot

Scroll to Top