VRATISLAVIA MEDICA nowa jakość leczenia

    Dobiega końca budowa nowoczesnego szpitala nazwanego „Vratislavia Medica”. To nowe oblicze dawnego Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej z ulicy Chopina 5/7 należącego do grupy Hasco  od 2014r. Celem działalności ośrodka jest indywidualna terapia dopasowana do potrzeb pacjenta tak aby skrócić czas powrotu do pełnej sprawności i poprawić jakość życia pacjenta.

   

Zakres usług Vratislavia Medica będzie obejmował rehabilitację neurologiczną i neurologię wraz z jedynym we Wrocławiu pododdziałem neurologii udarowej , a także rehabilitację dziecięcą , kardiologiczną, ogólnoustrojową i ortopedyczną. W placówce będzie funkcjonował również szpitalny oddział ortopedyczny, na którym będą wykonywane planowe zabiegi operacyjne.

    Wrocław jest miastem, w którym czas oczekiwania na podstawowe zabiegi z zakresu ortopedii jest jednym z najdłuższych w Polsce – mówi Waldemar Taborski Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu Vratislavia Medica. W nowej placówce jesteśmy w stanie zapewnić leczenie dla około 1000 pacjentów miesięcznie. Robimy wszystko , aby jak największa część tych osób mogła korzystać z opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie mamy podpisaną umowę z NFZ, ale jest to kropla w morzu potrzeb wrocławskich pacjentów, dlatego zależy nam na rozszerzeniu kontraktu – dodaje Prezes.

Dla sportowców oraz ludzi uprawiających aktywny tryb życia specjaliści Vratislavia Medica zaoferują zabiegi z zakresu medycyny sportowej, profilaktykę, diagnostykę i leczenie urazów oraz opiekę psychologiczną. Podstawowe zabiegi rehabilitacyjne to fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia oraz masarze.  Tę ofertę uzupełnią kriokomora, komora hiperbaryczna, oraz jedyny we Wrocławiu basen do nauki chodzenia. W szpitalu mieścić się

    W szpitalu wykonywane będą także zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej. Zabiegi w naszym szpitalu będą przeprowadzane w oparciu o terapie komórkowe polegające na  podaniu komórek macierzystych oraz o inżynierię tkankową , czyli tworzenie materiałów zastępujących chorą tkankę – mówi Małgorzata Krynicka-Duszyńska, wiceprezes Vratislavia Medica.

   

  Pacjenci Vratislavia Medica będą mieli do dyspozycji 150 łóżek szpitalnych. W ramach opieki dziennej leczonych będzie 140 osób. Będą mogli korzystać z komfortowej obsługi, dwuosobowych sal z łazienką i klimatyzacją , sal zabiegowych z najnowocześniejszym sprzętem a także gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych i diagnostycznych.

      Budynek posiada cztery kondygnacje naziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, parking oraz lądowisko dla helikopterów. Jest to pierwszy etap tej inwestycji. W szpitalu dostępna będzie również apteka z funkcją drive /bez wysiadania z samochodu/.

Siedziba Vratislavia Medica powstaje przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej.

Scroll to Top